darat89
11.07.07,09:25
Chcem sa spýtať aké odvody je treba platiť za člena predstavenstva, ktorý má stanovenú čiastku na výplatu za výkon funkcie. Ďakujem
Jana Motyčková
11.07.07,10:11
Člen predstavenstva čoho ?
Pravdepodobne je považovaný za zamestnanca pre zdravotné poistenia - t.j. prihlásiť do ZP ako zamestnanca platiť ZP. SP neplatí.
darat89
11.07.07,12:35
akciovej spoločnosti
Jana Motyčková
11.07.07,13:41
Keďže predstavenstvo a.s. je štatutárnym orgánom a.s., platí to, čo som napísala vyššie.
Kinga
11.07.07,14:18
ak nie je zamestnancom ziadnej organizacie, len clenom predstavenstva a.s. so zmluvou o vykone funkcie (v zmysle obch. zákonníka) je posudzovaný ako SZČO a musí platit aj do SP aj ked pre ZP je povazovaný za zamestnanca
Jana Motyčková
11.07.07,14:59
ak nie je zamestnancom ziadnej organizacie, len clenom predstavenstva a.s. so zmluvou o vykone funkcie (v zmysle obch. zákonníka) je posudzovaný ako SZČO a musí platit aj do SP aj ked pre ZP je povazovaný za zamestnanca
S tým nesúhlasím.
katkaj
30.10.07,14:53
Chcem si zrekapitulovať a potvrdiť informácie ktoré som si naštudovala. V predstavenstve akciovej spoločnosti sú dvaja občania českej národnosti, ktorí majú v čechách PP a platia si tam poistenia. Jeden člen predstavenstva a.s. je zo Slovenska. Majú spísanú zmluvu o výkone funkcie s tým že sa im to vyplatí na konci roka.
Dvom členom predstavenstva českej národnosti odmenu zdaním a neplatím z nej odvody do SP ani do ZP nakoľko si platia poistenie v čechách z pracovného pomeru.
Tretieho člena predstavenstva prihlásim na mesiac december do zdravotnej poisťovne a odmenu mu zdaním a zrazím aj ZP, pričom na konci decembra ho zase odhlásim zo ZP.

pochopila som to správne ? Lebo už sa v tom nejako motám ;)
Ďakujem za odpovede
Magma
31.10.07,07:01
Podľa mňa je to v poriadku tak ako píšeš.
katkaj
31.10.07,07:01
Chcem si zrekapitulovať a potvrdiť informácie ktoré som si naštudovala. V predstavenstve akciovej spoločnosti sú dvaja občania českej národnosti, ktorí majú v čechách PP a platia si tam poistenia. Jeden člen predstavenstva a.s. je zo Slovenska. Majú spísanú zmluvu o výkone funkcie s tým že sa im to vyplatí na konci roka.
Dvom členom predstavenstva českej národnosti odmenu zdaním a neplatím z nej odvody do SP ani do ZP nakoľko si platia poistenie v čechách z pracovného pomeru.
Tretieho člena predstavenstva prihlásim na mesiac december do zdravotnej poisťovne a odmenu mu zdaním a zrazím aj ZP, pričom na konci decembra ho zase odhlásim zo ZP.

pochopila som to správne ? Lebo už sa v tom nejako motám ;)
Ďakujem za odpovede

Posúvam
katkaj
31.10.07,07:02
Podľa mňa je to v poriadku tak ako píšeš.

jeej odpovedali sme rovnako ;) Ďakujem
Jana Motyčková
31.10.07,07:37
Na tých českých členov predstavenstva sa vzťahuje česká legislatíva ohľade platenia odvodov na ZP a SP - tie neovládam. Ak by podľa českých predpisov mali niečo platitť, potom by si mali vybaviť formulár E101.
katkaj
31.10.07,07:46
Na tých českých členov predstavenstva sa vzťahuje česká legislatíva ohľade platenia odvodov na ZP a SP - tie neovládam. Ak by podľa českých predpisov mali niečo platitť, potom by si mali vybaviť formulár E101.

Janka podľa českých zákonov sa členovia predstavenstva nepovažujú za zamestnancov takže tie odvody odpadajú.
Takže zrazí a zaplatí sa len zdravotné za toho slovenského člena a dane sa zrazia všetkým.
Jana Motyčková
31.10.07,07:57
Súhlas, ak sa nepovažujú ani za SZČO.