Zdenka29
11.07.07,13:40
Dobrý deň, prosím poraďte mi.
Robíme zákazku v ČR, tovar je zakúpený V SR, rozpočty sú v českých korunách, faktúru vystavím v CZK bez dph-čky, úhrada príde na účet už v slovenských korunách. Otázka znie:
Musím vystaviť túto faktúru aj v Skk a ako správne nato?ďakujem
plavčík
11.07.07,13:52
Bolo by dobré pri vystavovaní fa pripojiť prílohu použitého materiálu, ktorú máš v SK a tam to priamo prepočítať na CZK.
Faktúru vystavuješ iba 1x a teda nie je možné vystaviť 1x v CZK a 1x v SK. Takže ak si sa s odberateľom dohodla, že fa bude v CZK tak aj ju v CZK vystavíš. Ak Ti príde úhrada v SK tak potom bude rozdiel medzi kurzom CZK a SK podľa NBS bude pre Teba kurzový zisk či strata.

Alebo sa dohodni s odberateľom , že mu budeš fakturovať v SK
Mária hrušková
11.07.07,14:02
o čo sa jedná,ked je to bez DPH?
Zdenka29
11.07.07,14:03
ďakujem plavčík,ale ako to bude s DPH? Ako to všetko zdaním čo sme predali keď je fa. vystavená v CZK?
Zdenka29
11.07.07,14:05
Jedná sa o predaj a montáž technológie.
ALBO
11.07.07,14:26
Jedná sa o predaj a montáž technológie.

Ak dodávate tovar s ištaláciou, potom postupujete podľa § 13/1/b, potom miesto dodania je česko. Ak odberateľ je platiteľ, prenesie sa na neho DP a vy fakturujete bez DPH Ak nie je platiteľ , zistite si v česku, či podľa českého zákona sa na neho DP prenesie, ak nie tak sa tam budete musieť zaregistrovať a fakturovať s českou DPH ako český platiteľ.
Zdenka29
12.07.07,07:14
Odberatel je platitel DPH, čiže faktúra bude bez DPH. A na Slovensku si uplatním DPH z tovaru na vstupe a na výstupe nič? alebo ako to je?
ALBO
12.07.07,09:39
Odberatel je platitel DPH, čiže faktúra bude bez DPH. A na Slovensku si uplatním DPH z tovaru na vstupe a na výstupe nič? alebo ako to je?
ano, §49/6