kira
11.07.07,17:13
Chcela by som vo worde spraviť takú pozvánku, kde na podklade bude písaný text. Názov firmy bude sivý a cez to by som chcela ešte niečo napísať. Skúšam vkladať ale akosi sa mi nedarí. Neviete mi s tým pomôcť? Ak sa to dá spraviť a netreba na to iný program.
Hlinkovx
11.07.07,16:08
ak myslíš takéto niečo..
tak si dáš..vložiť obrázok z clipartu keď už sa ti vloží do wordu..
klikneš naň..dáš si formátovať obrázok
a tam je rozloženie
a dáš za textom..
a môžeš kľudne cez obrázok písať
tuxik senior
11.07.07,16:26
taktiez mozes vlozit obrazok zo suboru, ci klipart.potom kliknes pravym na obrazok a vyberes volbu Format obrazku(objektu), kde nastavis obtekanie na obdlznik, cim dosiahnes volnost pohybu obrazku.

nasledne nechas vlozit wordart do ktoreho napises text, zasa kliknes pravym volba Format objektu WordArt a mozes pohybovat a menit ako proporcionalitu tak rozmery celeho objektu.

klinutim pravym tlacidlom a vybratim volby preniest do popredia alebo preniest do pozadia mozes rozne kombinovat a viazat texty a tym vytvarat rozne jednoduche efekty.

obrazky mozes zoskupovat a tym zamykat ich relativnu poziciu, to iste je mozne urobit s wordartami. Bohuzial obrazok a wordart nejde zoskupit, takze vo vysledku budes mat 2 pohyblive vrstvy.
Chobot
12.07.07,06:47
Chcela by som vo worde spraviť takú pozvánku, kde na podklade bude písaný text. Názov firmy bude sivý a cez to by som chcela ešte niečo napísať. Skúšam vkladať ale akosi sa mi nedarí. Neviete mi s tým pomôcť? Ak sa to dá spraviť a netreba na to iný program.

Dá sa to spraviť ešte aj cez nastavenie tlače, pokiaľ tam chceš vložiť len text, aby vyzeral ako vodotlač.

Robí sa to cez Tlač > Vlastnosti > Efekty > Vodoznaky > Upraviť. Môžeš tam zadať vlastný text, zadefinovať veľkosť, farbu. tieňovanie, orientáciu textu.

Oproti predošlému spôsobu to však má nevýhodu, že na dokumente na monitore ten vodoznak nevidíš, uvidíš ho až po vytlačení dokumentu. Taktiež to nemusia podporovať všetky tlačiarne. Len aby si vedel, že vo Worde existuje aj niečo také.
kira
12.07.07,14:50
ďakujem vám za rady, dostala som sa k tomu až dnes ale výsledok vďaka vám zožal úspech. Predstava bola presne taká, aký bol výsledok :-)