Sylvia123
12.07.07,11:39
Viete mi niekto poradiť ako vystaviť faktúru za tovar predaný do afriky, kde o DPH ešte nepočuli? My ako slovenská firma - platca DPH v SR, chceme predať tovar zakúpený v SR do afriky. Na faktúre bude odberateľ/príjemca firma registrovana v afrike (jeden malý štátik), kde DPH vôbec nemajú. Mám vystaviť FA s alebo bez DPH? Ak bez DPH, tak na aký paragraf sa mám odvolať a ak s DPH, tak existuje pre nich možnosť vrátenia DPH späť? A aké potvrdenia a doklady k tomu budem potrebovať? Ďakujem
Monika Kováčová
12.07.07,09:41
bez DPH, ide predsa o vývoz - pozri Zákon o DPH, par. 47
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html#47

dokladom preukazujúcim oslobodenie je napr. JCD.
Sylvia123
12.07.07,09:50
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ospravedlňujem sa za možno primitívnu otázku, ale niečo také robím 1-krát a nechcem urobiť chybu.Tu na porade som sa dočítala, že ak odberateľ nie je platcom DPH, treba vystaviť fa s DPH a to ma zmiatlo. No zrejme to platí iba v EÚ, alebo som to len nepsrávne pochopila.
Monika Kováčová
12.07.07,09:54
správne, platí v EÚ za určitých podmienok a súvislostí (nebudem rozvádzať). Mimo EÚ platí vývoz podľa 47. Rýchlo si pochopila, super.:)