nonna8
12.07.07,11:19
Prosim o radu o ochrane osobnych udajov ...
organizacia do ktorej som poslala svoju ziadost o zamestnanie zverejnila moje osobne udaje (meno,priezvisko, adresu, email, tel. cislo) na internete bez mojho suhlasu a dost mi to vadi ze su moje osobne udaje zavesene niekde na internete
ide o porusenie zakona o ochrane osobnych udajov??
dakujem za odpovede
dusan 13
13.07.07,04:58
podľa zákona o ochrane osobných údajov, ten kto chce zverejniť osobné údaje nesmie neoprávnene zasahovať do práva na ochranu osobnosti fyz. osoby a jej súkromia ( § 7 ods. 7 zákona č. 428/2002) .

Podľa § 7 ods. 11 zákona osobné údaje fyz. osoby možno poskytnúť tretej osobe len s písomným dokladom o danom súhlase


Preto si myslím, že zákon bol porušený. Dozor nad dodržiavaním zákona uskutočňuje úrad na ochranu osobných údajov , je možné im oznámiť podozrenie z porušenia zákona
JAJA11
13.07.07,05:11
Pokiaľ pri odovzdaní týchto údajov nebolo podpísané prehlásenie, že súhlasí so zverejnením svojich údajov. :rolleyes:
nonna8
13.07.07,05:38
Dakujem za pomoc
je to tak ze som poslala ziadost o zamestnanie (ktora obsahovala moje osobne udaje) do niekolkych skol a o par mesiacov som mala telefonaty ohladom prace zo skol kde som ziadost neposielala a bolo mi povedane ze moje tel. c. nasli na internete ked bolo tych telefonatov viac pozrela som sa ako je mozne ze je moje tel. c. na nete a nasla som sa v databaze uradu ktory zastresuje ziadosti o zamestnanie
o uverejnenie mojich osobnych udajov som nikoho neziadala ani som nedala povolenie na ich zverejnenie