bolek
12.07.07,12:48
Chcela by som sa spýtať ohľadom likvidácie firmy?
Ak firma vstúpila do likvidácie v auguste 2005 je tam oslobodenie od ročnej uzávierky ale do nejakého termínu neviem či nie do 3 rokov.
Ak by to bolo 3 roky tak ročnú uzávierku treba urobiť do konca augusta 2008?
Ďakujem
bolek
28.08.07,07:24
nevie nikto poradiť ohľadom likvidácii firmi?
ivet.b
28.08.07,07:43
Pre firmu v likvidacii je inak zdanovacie obdobie definovane. Ak ste vstupili do likvidacie v 08/2005, tak danove priznanie podate za obdobie od dna vstupu do likvidacie do dna skoncenia likvidacie. Ak sa vsak likvidacia neskonci do 31.12. druheho kalendarneho roka nasledujuceho po roku, v ktorom ste vstupili do likvidacie, tak danove priznanie podate za obdobie od 08/2005 do 31.12.2007 a potom az do skoncenia likvidacie je zdanovacim obdobim kalendarny rok. A samozrejme, ze zdanovacie obdobie znamena urobenie zavierky, ale mimoriadnej v tomto pripade.
Snad som to zrozumitelne napisala.
Aljok
28.08.07,08:23
Pozri ZoDP:
Daň právnickej osoby
§ 41
(3) Ak sa daňovník zrušuje s likvidáciou, zdaňovacie obdobie, ktoré sa začalo pred vstupom daňovníka do likvidácie, končí sa dňom predchádzajúcim dňu jeho vstupu do likvidácie.

(4) Zdaňovacie obdobie daňovníka, ktorý vstúpil do likvidácie, sa začína dňom jeho vstupu do likvidácie a končí sa dňom skončenia likvidácie.133) Ak sa likvidácia neskončí do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie, končí sa toto zdaňovacie obdobie 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie. Ak daňovník neskončil likvidáciu do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie, je až do skončenia likvidácie zdaňovacím obdobím kalendárny rok. Ak sa likvidácia skončí v priebehu kalendárneho roka, končí sa toto zdaňovacie obdobie dňom skončenia likvidácie. Ak sa na daňovníka v likvidácii vyhlási konkurz, zdaňovacie obdobie sa končí dňom predchádzajúcim dňu vyhlásenia konkurzu.
Likvidacia
16.01.10,16:17
Odkúpime Vaše zadĺžené spoločnosti do 24 hodín, zbavíme Vás dlhov a exekúcií, poradenstvo zadarma 0940 871 151.
Rozalka
16.01.10,16:21
Poznám jednu spoločnosť, nezadlženú, 5 rokov nevykonáva žiadnu činnosť - je to družstvo ... (samozrejme, nie poľnohospodárske)
Danila
16.01.10,16:47
Odkúpime Vaše zadĺžené spoločnosti do 24 hodín, zbavíme Vás dlhov a exekúcií, poradenstvo zadarma 0940 871 151.Nedávno tu jeden zadávateľ položil otázku, v čom spočíva čaro odkúpenia zadĺženej firmy. / Nebolo to samozrejme doslovné/;)
Na Porade sme jedna veľká rodina. Mohla by som Ťa požiadať v tejto téme o vyjadrenie Tvojho stručného názoru? Ďakujem.:)
Petra Nová
16.01.10,16:53
Odkúpime Vaše zadĺžené spoločnosti do 24 hodín, zbavíme Vás dlhov a exekúcií, poradenstvo zadarma 0940 871 151.
Tá Vaša ponuka ma zaujala, mala by som jednu pre Vás. :D A o ako veľké a ako veľmi zadĺžené firmy máte záujem. Ozaj odkúpite, teda myslím, či aj zaplatíte?;)
Likvidacia
16.01.10,17:26
Likvidácia každej spoločnosti je špecifická, preto je ťažké odpovedať na Vše dotazy. V prípade ,že má niekto záujem, je potrebné nás kontaktovať priamo a po analýze danej spoločnosti vieme určiť postup.
Petra Nová
16.01.10,17:29
Likvidácia každej spoločnosti je špecifická, preto je ťažké odpovedať na Vše dotazy. V prípade ,že má niekto záujem, je potrebné nás kontaktovať priamo a po analýze danej spoločnosti vieme určiť postup.
Tak tá ponuka vyzerá skôr na inzerát, ako na radu.
Danila
17.01.10,07:57
Likvidácia každej spoločnosti je špecifická, preto je ťažké odpovedať na Vše dotazy. V prípade ,že má niekto záujem, je potrebné nás kontaktovať priamo a po analýze danej spoločnosti vieme určiť postup.Aj účtovníctvo každej spoločnosti je špecifické, preto nebudeme odpovedať na dotazy?

P.S. V prípade, že má niekto záujem, kontaktujte nás v kancelárii, je ťažké odpovedať na vaše účtovnícke otázky.....:D:--- I Tak še da.!!!!;)
Eulalia
17.01.10,08:26
Aj účtovníctvo každej spoločnosti je špecifické, preto nebudeme odpovedať na dotazy?

P.S. V prípade, že má niekto záujem, kontaktujte nás v kancelárii, je ťažké odpovedať na vaše účtovnícke otázky.....:D:--- I Tak še da.!!!!;)

:D:D:D
Tu by som prijala ešte trochu viac toho Tvojho supersarkazmu, priam sa to tu žiada.
:D:D:D
Eulalia
17.01.10,08:26
A dlhy súkromnej osoby neodkupujete?
vierka6
11.02.10,11:27
Prosím Vás, poradí mi niekto ohľadne likvidácie firmy? Nechcem zakladať novú tému, tak pokračujem.
Naša firma vstúpila do likvidácie 1.9.2009. K 31.8.2009 som urobila mimoriadnu účtovnú závierku a podala som ju na DÚ.
Likvidácia firmy končí zajtra, t.j. 12.2.2010.
Podľa auditorov som mala ku koncu roka 2009 urobiť priebežnú účtovnú závierku a od 1.1.2010 do 12.2.2010 zase mimoriadnu závierku. Vie mi niekto poradiť ako to vypadá pri priebežnej závierke? Je potrebné riadne uzavrieť účty 5-Náklady a 6-Výnosy, aby boli k 1.1.2010 nulové? A po skončení mimoriadnej závierky to spolu spočítať? Nemám s tým skúsenosti, tak sa potrebujem poradiť a to dosť súrne. Vďaka.
vierka6
11.02.10,13:03
Prosím, nikto túto moju otázku nečíta? Neviem, mám založiť novú tému?
Potrebujem to rýchlo.