manuelka
12.07.07,11:55
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu. Som zamestnaná vo firme 3 roky. Firma teraz zrušila svoju prevádzku, už nebude ďalej prevádzkovať obchodnú činnosť. Zo všetkými zamestnancami bol ukončený pracovný pomer okrem mňa. Ešte treba dokončiť niektoré veci, ale tento mesiac končím aj ja. Som tehotná, zamestnávateľ to ešte nevie. Môže mi dať výpoveď podľa §63 odst. 1, písm. a? a potom sa s ním dohodnem pred začatím plynutia výpovednej doby a dá mi odstupné? je to možné? a ešte jedna otázočka. pôjdem na úrad práce, nástup na MD mám 04.01.2008. som ešte v ochrannej lehote 6 mesiacov a bude mi priznaná materská dávka? a z čoho sa mi bude počítať? z akého obdobia? ďakujem veľmi pekne.
Zita4
12.07.07,10:15
Manuelka, gratulujem k tehotenstvu, môžeš dostať výpoveď podľa § 61 odst. 1 písm. a), pretože podľa § 64 ods. 3 sa na tieto prípady nevzťahuje zákaz výpovede. http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html#64
manuelka
12.07.07,10:24
ďakujem zita4 veľmi pekne za odpoveď. a ako je to s tou druhou časťou mojej otázky? vie mi niekto poradiť?
manuelka
12.07.07,11:13
Vie mi niekto prosím poradiť na ďaľšie moje otázky? na prvú mi odpovedala zita4 a na ďaľšie sa nenájde niekto? prosím, prosím...