ejka2403
12.07.07,12:04
Chcela by som sa spýtať ako mám postupovať pri tomto probléme.
Živnostník uhradil na konci II.štvrťroka faktúru cez bankový účet, ale pracovníčka v banke udala pri zasielaní nespravne číslo účtu príjemcu. Ako mám zaúčtovať DPH za II.štvrťrok, keď oprava prebehla až v III. štvrťroku?
Vladimír Ozimý
12.07.07,10:07
a čo máte už FA...pretože nie je podmienka úhrady...na základe faktúry si uplatňujete dph...
ejka2403
12.07.07,11:25
Takže si odpočet DPH možem uplatniť v II.štvrťroku, aj keď úhrada na správny účet bude vykonaná až v III.štvrťroku?
Tweety
12.07.07,11:29
Zo zákona o dph už dávnejšie vypadla podmienka zaplatenia fa na uplatnenie odpočtu dph. Odpočet si teda uplatní z faktúry.
Vladimír Ozimý
12.07.07,11:35
Takže si odpočet DPH možem uplatniť v II.štvrťroku, aj keď úhrada na správny účet bude vykonaná až v III.štvrťroku?


anooooooooooooooooo
ejka2403
12.07.07,16:46
Ešte by som chcela vedieť ako to mám zapísať v peňažnom denníku. Nesprávnu úhradu zapíšem do PD ako výdavok celou sumou bez rozdelenia na základ DPH a DPH, keď sa vrátia peniaze na účet, zaúčtujem to ako príjem, taktiež celou sumou a potom až po úhrade na správny účet to v PD rozpíšem na základ DPH a DPH?
ondrejvla
12.07.07,16:49
Ešte by som chcela vedieť ako to mám zapísať v peňažnom denníku. Nesprávnu úhradu zapíšem do PD ako výdavok celou sumou bez rozdelenia na základ DPH a DPH, keď sa vrátia peniaze na účet, zaúčtujem to ako príjem, taktiež celou sumou a potom až po úhrade na správny účet to v PD rozpíšem na základ DPH a DPH?

Zapíšeš to v knihe DD, v PD až pri úhrade. Nesprávnu úhradu vypáruješ ako VNZD a vrátenú platbu ako PNZD, DPH účtuješ z knihy daň.dokladov.
ejka2403
17.07.07,07:12
Platí to aj v jednoduchom účtovníctve, že sa môže uplatniť odpočet DPH na základe došlej faktúry, bez toho, že by bola uhradená?
Tweety
17.07.07,07:15
Nie, tam úhrada musí prebehnúť.
Vladimír Ozimý
17.07.07,07:16
Platí to aj v jednoduchom účtovníctve, že sa môže uplatniť odpočet DPH na základe došlej faktúry, bez toho, že by bola uhradená?

anooooooooooooooooo, zákon o dph nerozlišuje spôsob účtovania a treba sa odosobniť od účtovania hlavne už...
Vladimír Ozimý
17.07.07,07:17
Nie, tam úhrada musí prebehnúť.

nesúhlasím nezáleží na spôsobe účtovania...