misska
12.07.07,12:55
zdravim vas, chcela by som sa vas spytat, ako si mam pomoct,ked moj otec, sa chce obesit,ide to s nim cim dalej tym horsie, ublizuje mame, psychicky nas vsetkych tyra, podozrieva a teraz zacal aj pit...vyhraza sa nam,ze nam vezme strechu nad hlavou a ze sa budeme mat este horsie ako sa mame teraz... cela rodina nevie co s nim, poradte :( prosim
katarina.j
12.07.07,11:01
Ahoj, to mi je veľmi ľúto, že maš takýto problém a je ti naozaj neviem pomocť-nechcem a nebudem tu moralizovať že čo maš robiť a tak, lebo nikto z nas čo toto nezažil, ti nedá kvalifikovanú radu a všetko ostatné je lem moralizovanie a to sa nerobí v takých vážných situáciach v akej si ty- prajem ti, aby sa to všetko utriaslo a bolo v pohode...
Ja by som asi skúsila policajtov, ale fakt neviem...
Zita5
12.07.07,11:08
Vyhrážanie , fyzické napádanie a týranie je trestné . Stotožňujem sa v príspevkom od Katky , je ťažké v tomto ťažkom prípade radiť , ale doporučujem začať od policajtov - podať na otca trestné oznámenie , neľutujte ho , samozrejme pokiaľ je fakt beznádejný prípad .

Veľa mužov už na to doplatilo tým , že ich odsúdili . Treba začať niečo podnikať v tom smere , pokiaľ sa nestane niečo horšie .


Misska pozri si tieto linky
http://www.alianciazien.sk/

http://www.google.sk/search?hl=sk&q=T%C3%BDranie+bl%C3%ADzkej+osoby+&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=lr%3Dlang_sk
anaman
12.07.07,11:11
milá misska, nejdem ťa utešovať slovami súcitu keď aj to je často potrebné. Ale môžem ti poradiť z čisto praktického hľadiska, ak otec začal piť a vyhráža sa vám vezme strechu nad hlavou asi by som uvažovala nad zrušením bezpodielového vlastníctva tvojich rodičov, ale to by musela zariadiť tvoja matka. V opačnom prípade je celkom reálne, že matka bude do konca života splácať dlhy, ktoré za trvania manželstva vzniknú vášmu otcovi. pozri si občiansky zákonník 40/1964 Zb. § 143 a násled.
katarina.j
12.07.07,11:41
Áno, podľa mňa jedine policajti, žiadny lekári nič nezmožu,keď sa on nechce liečiť- takže lekarov z toho treba vynechať, tí prídu na radu až keď ich policajti požiadaju o zistenie zdrav.stavu
Ja viem, to musí byť veľmi ťažké udavať vlastného otca ale fakt to asi teraz musí byť, tu lekar nepomože,pomohol by jedine v prípade, že sa otec chce z toho dostať ale čo píšeš tak je z toho jasne že on nechce...