SERVIS
12.07.07,15:12
Prosím Vás súrne o radu. Po kontrole z DÚ nám vyčíslili základ dane, a vyrúbili daň. Nemuseli by sme túto daň platiť, pretože si chceme nimi vyčíslený základ dane odrátať od straty z predchádzajúcich rokov.
Ako budem postupovať? Vôbec neviem ako na to. Účtovať sa vraj už do r. 2005 nemôže. Podám dodatočné DP, neviem či aj súvahu a výkaz ziskov? Prosím o radu. Ďakujem.
SERVIS
12.07.07,13:28
Teraz som sa ešte dočítala, že dodatočné DP nemôžme podať do 1 roka po kontrole. Neviem ako by sa posudzoval tento prípad, nakoľko ho chceme podať ako odvolanie k dodatočnému platobnému výmeru .
Orsz
14.07.07,21:53
Teraz som sa ešte dočítala, že dodatočné DP nemôžme podať do 1 roka po kontrole. Neviem ako by sa posudzoval tento prípad, nakoľko ho chceme podať ako odvolanie k dodatočnému platobnému výmeru .

Neviem, či ste to vyriešili, ale dodatočné DP by som nedávala, ale upozornila by som ich na neuplatnenú stratu z min.rokov. Je však dôležité aj to, či ste mali pôvodne vykázanú stratu, alebo nízky základ dane - a stratu ste si neuplatňovali.
KEJKA
15.07.07,20:39
Teraz som sa ešte dočítala, že dodatočné DP nemôžme podať do 1 roka po kontrole. Neviem ako by sa posudzoval tento prípad, nakoľko ho chceme podať ako odvolanie k dodatočnému platobnému výmeru .
je to tak - nemôžete podávať dodatočné DP za rok, ktorý kontrolovali. Na stratu ste ich mali upozorniť pred podpísaní protokolu.
SERVIS
16.07.07,05:28
No teraz ozaj neviem čo si mám myslieť a hlavne čo spraviť. My sme to pracovníčkam oznámili. Najprv nevedeli, čo máme vlastne a ako podať. Nakoniec nám povedali, že máme podať DDP ale až po ukončení kontroly. A že by sa do roka po ukončení kontr. nemalo podávať DDP - o tom ešte nepočula. Takže to tak spravím. Ďakujem.

Ako má vyplniť priznanie? S tým sa asi natrápim. Idem na to!
KEJKA
16.07.07,21:10
No teraz ozaj neviem čo si mám myslieť a hlavne čo spraviť. My sme to pracovníčkam oznámili. Najprv nevedeli, čo máme vlastne a ako podať. Nakoniec nám povedali, že máme podať DDP ale až po ukončení kontroly. A že by sa do roka po ukončení kontr. nemalo podávať DDP - o tom ešte nepočula. Takže to tak spravím. Ďakujem.

Ako má vyplniť priznanie? S tým sa asi natrápim. Idem na to!
nie do roka po ukončení kontroly, ale ZA TEN rok, ktorý vám kontrolovali, už nepodávate DP dodatočne.
Ale nie je to celkom tak, ako píšem. Kontrola vždy píše, čo kontrolovale, aké doklady...... tak je šanca. Pozorne si prečítaj protokol, ak ste ho už podpísali. Ak z neho vyplýva, že nevzali do úvahy stratu predchádzajúcich rokov - tak potom kludne podaj dodatočné tak, že tam uvedieš tú stratu ako pohľadávku Samej mi je taký postup divný, podľa mňa ste mali prsvedčiť kontrolu, aby vám tú stratu zohľadníla už v protokole !!
Držím palce.
kira
15.10.07,11:36
prosím Vás, ak robím dodatočné DP PO za rok 2005 do r. 100 píšem údaje z roku 2005 upravené o chybu, alebo z posledného DP za rok 2006?
evina
15.10.07,12:12
prosím Vás, ak robím dodatočné DP PO za rok 2005 do r. 100 píšem údaje z roku 2005 upravené o chybu, alebo z posledného DP za rok 2006?

Rok 2006 nemá čo v DDP za rok 2005 hľadať.
DDP za rok 2005 vyplníš tak ako malo vyzzerať keby si sa nepomýlila, t.j. riadok 100 HV pred zdanením r. 2005. Rozdiel podaného a dodatočného DP sa Ti ukáže v riadkoch 920 až 970.
kira
15.10.07,12:18
idem vyplniť, veľmi pekne ďakujem