karol.pukancik
12.07.07,20:57
Cafte !
ako je to s preplácaním cestovných nákladov - som zamestnanec s.r.o., vlastným autom idem na služobnú cestu...zamestnávateľ mi preplatí PHM podľa vzorca...NO ako je to s DIALNIČNOU NÁLEPKOU??????? budme si ju kupovať za vlastné, či mi ju musí preplatiť zamestnávateľ?????
diky moc
Karol
JAJA11
13.07.07,05:06
Cafte !
ako je to s preplácaním cestovných nákladov - som zamestnanec s.r.o., vlastným autom idem na služobnú cestu...zamestnávateľ mi preplatí PHM podľa vzorca...NO ako je to s DIALNIČNOU NÁLEPKOU??????? budme si ju kupovať za vlastné, či mi ju musí preplatiť zamestnávateľ?????
diky moc
Karol

Dialničná známka sa neprepláca, zamestnávateľ by Vám mal za každý kilometer preplatiť "kilometrovné". V súčasnosti je to 6,20. Táto suma je poplatkom za opotrebovanie vozidla a ostatné náklady spojené s prevádzkou vozidla. :rolleyes:
Chobot
13.07.07,07:14
Dialničná známka sa neprepláca, zamestnávateľ by Vám mal za každý kilometer preplatiť "kilometrovné". V súčasnosti je to 6,20. Táto suma je poplatkom za opotrebovanie vozidla a ostatné náklady spojené s prevádzkou vozidla. :rolleyes:

Ten paušál 6,20/km už v sebe zahrňuje všetky náklady na auto, vrátane diaľničných poplatkov.

Ak máš ale dobrého nadriadeného, môže ti kúpu diaľničnej známky preplatiť, podľa správnosti by to ale potom mal dať z nedaňových nákladov a tebe dodaniť ako benefit.

Lebo ak by to dal do firemných daňových nákladov, vystavuje sa riziku, že daňová kontrola by to mohla neuznať ako firemný daňový náklad.
marcelaStanakova
14.02.09,06:06
Akým spôsobom sa účtuje kilometrovné, vypracuje sa kniha jázd napríklad urobil v jden deň 120km tak potom 120km 6,2 paušál čiže ide do nákladov 6,2x120=744 Sk ? netreba prikladať bloky? ide o SZČO, ktorá používa auto svojich rodičov daň z mtorových vozidiel je uhradená
liba2
14.02.09,06:25
Akým spôsobom sa účtuje kilometrovné, vypracuje sa kniha jázd napríklad urobil v jden deň 120km tak potom 120km 6,2 paušál čiže ide do nákladov 6,2x120=744 Sk ? netreba prikladať bloky? ide o SZČO, ktorá používa auto svojich rodičov daň z mtorových vozidiel je uhradenáMarcelka, szčo nemá nárok na základnú náhradu - kilometrovné - z dôvodu, že používa vozidlo ktoré nie je jeho vlastné.
Okrem toho, suma základnej náhrady sa zmenila smerom nadol :mee: , teraz je to 0,183 eur / km (=5,50 Sk).