sybila3
13.07.07,07:40
Ahojte, možno položím blbú otázku, ale čitala som si zákon o účtovníctve a tam je§ 17, kde je v bole 2 písané, že účtovná závierka musí obsahovať tieto náležitost:obch.meno......to má byť nejako spísané formou listu, lebo to som ešte nerobila, ja som robila len DP PO, súvahu, výkaz ziskov a strát a toto neviem, môže mi niekto poradiť? díky moc
Tweety
13.07.07,05:43
Nie, máš to uvedené v DP a na všetkých výkazoch a v Poznámkach.
sybila3
13.07.07,05:44
Aha, lebo som sa zľakla, že či som k tomu robí ešte nejaký zápis, tak díky.
Aljok
13.07.07,06:24
mimotemy Prečo zakladáš stále nové témy? Založila si už neuveriteľných 258 nových tém. Keby sme sa takto správali všetci namiesto Porady by bol jeden veľký chaos (alebo mrník?:) )
V prvom rade si prečítaj Etiketu porady: http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
Používaj vyhľadávanie. Do bieleho obdĺžnika hore na lište namiesto Vyhľadávanie... napíš heslo, ktoré charakterizuje Tvoj problém a stlač tlačidlo lupy vedľa okienka. Vyhľadávač Ti nájde témy, v ktorých sa Tebou uvedené heslo nachádza. Ak nenájdeš odpoveď na svoj problém, vyber si tému s podobným zameraním a napíš tam svoju otázku. Novú tému zakladaj až keď nenájdeš žiadnu príbuznú s podobnou tématikou.
Johanka
13.07.07,06:43
Ahojte, možno položím blbú otázku, ale čitala som si zákon o účtovníctve a tam je§ 17, kde je v bole 2 písané, že účtovná závierka musí obsahovať tieto náležitost:obch.meno......to má byť nejako spísané formou listu, lebo to som ešte nerobila, ja som robila len DP PO, súvahu, výkaz ziskov a strát a toto neviem, môže mi niekto poradiť? díky moc

Ak si robila súvaha a výkaz Z a S, znamená to , že si robila časť účtovnej závierky (chýbajú poznámky). Každý z týchto výkazov na prvej strane obsahuje náležitosti v zmysle §17 ods.2 Zákona o účtovníctve.
Myslím, že si si to ani neuvedomila, pretože ak vytláčaš závierku z nejakého SW, tieto údaje sú do výkazov doplnené automaticky v prípade, že máš dobre zadané firemné údaje. Druhá vec je, že podpisové záznamy zodpovedných osôb Ti žiadny SW nevytlačí ...
ekopo
13.07.07,06:46
Súhlasím, priemerne každý piaty príspevok = nová téma