uctovnictvo
13.07.07,07:40
Ahojte Poraďáci !!!
Chcela by som sa Vás opýtať, či nepoznáte nejakú internetovú stránku, kde by boli obrázky, fotografie rôznych izieb v rôznych farebných variáciách. Prípadne nejaký program, v ktorom by som si vedela vymaľovať izby v dome. Alebo nejakú osobu, ktorá poskytuje služby ohľadom interiéru, najlepšie z Bratislavy.
Nastal čas vymaľovať rodinný dom a dá sa povedať, že som v koncoch. Už som mala zopár verzií, no každá na niečom stroskotala.
Ďakujem za všetky rady.
Lion Topoľčany
13.07.07,06:10
Moja osobná skúsenosť je, že čím som viacej špekulovala, tým som si urobila
viac starostí. Viem, že ešte stále sú v móde farebné interiéry a to bol môj problém-pekne som sa snažila zladiť čo miestnosť to iná /kuchyňa krásne oranžová aj s doplnkami,detská izba do modrá-vrátane doplnkov...atď./ a teraz po 3 rokoch som sa akosi tých farieb "objedla" a nedám dopustiť na
klasickú bielu. A ešte jedna fakt dôležitá vec-ak máte niektoré izby tmavšie polohou voči slniečku/že do izby svieti slnko len napr. 2 hodiny denne/, pozor
na fareb.prevedenia-niekde som čítala, že napr.žltá vám krásne rozjasní interiér-nie je to pravda-budete veľmi sklamaná-opakujem-niet nad bielu farbu!!! A ešte jeden aspekt-malé deti-ak vám deti v priebehu roka počarbú
stenu alebo inak znehodnotia, treba brať do úvahy, že pri farebných stenách je pomerne náročné pri lokálnom premaľovaní uhádnuť pôvodný odtieň.
P.S.: inak v časopisoch a na nete tie interiéry vyzerajú fakt suprovo, ale realita je niekedy /resp. dosť často/ iná...
Ježko
13.07.07,06:55
Zo svojej skúsenosti Ti môžem odporúčiť firmu Helios. U nás v Žiline je to vyhľadávaná predajňa /na Kamennej ulici v budove býv.Drevoexportu/, kde si môžeš podľa vzoriek vybrať farbu akú chceš, aj ju namiešajú ak treba a navyše býva aj vo verzii: umývateľná. Mám ju v kuchyni, na chodbe, v obývačke...zašpinenú časť stačí pretrieť vlhkou handrou a je to v pohode. Myslím, že určite majú predajňu aj v Bratislave. Vrelo odporúčam, ja som veľmi spokojná...:)
Bastian
16.07.07,13:13
Na miesta, kde hrozi zaspinenie by som radil bielu a na ostatne steny si vymysli kombinacie podla fantazie ci este lepsie podla nabytku co mas. Len ak si vymyslis pruhy ako ma zebra a vselijake speciality, tak rataj s tym, ze Ti to hocikto neurobi (kvalitne). Alebo ano, ale si zapyta.
:D RADIM VELA NESPEKULOVAT!
seflera
16.07.07,13:49
Ja mám výbornú skúsenosť s miešanými farbami z Hornbachu, sú umývateľné a ak si odložíš číslo kódu farby, dá sa kedykoľvek domiešať.
S výberom odtieňa je to ťažšie. Ide o tvoje predstavy. Mne sa osvečilo ladiť farby podľa "ročných období". Kombinácie, ktoré vzniknú, nie sú prvoplánové, páčia sa mi už niekoľko rokov - ale naozaj závisí na osobnom cítení.
Treba určite brať do úvahy aj svetelnosť miestností.
Na obývačku, ktorá má veľké okno orientované na juhozápad som použila sýte jesenné farby lístia a dozretého červeného hrozna a na spálňu orientovanú na severovýchod a zatienenú stromami, jemné letné farby - ako vyblednuté od slnka. K tomu som prispôsobila aj poťahy a závesy a iné dolpnky.
Uvedomujem si, že toto sa dá urobiť, len ak človek začína na "zelenej lúke" ak už väčšinu zariadenia má, je obmedzený aj ním.
Osobne nepoznám žiadne interiérové štúdio v Bratislave, ktoré by sa zaoberalo podobnými návrhmi aké hľadáš.
A výber farby, ktorú si chceš dať namiešať, je dobré robiť s nejakým vzorom v ruke, napríklad s kúskom látky určenej na záves alebo poťah. Oveľa lepšie sa tak vyberá odtieň, lebo pamäť je zavádzajúca, aspoň tá moja.:rolleyes:
Danila
16.07.07,14:05
My sme pred touto akciou stáli s manželom minulý rok. Samozrejme sme sa na ničom, ale absolútne na ničom nedohodli. Od farby počnúc, po všetko ostatné končiac. A tak som to vyriešila po mojom. Odišla som na týždeň na dovolenku a s dôverou som problém zverila manželovi. Poviem Vám, tí naši chlapi sú šikovnejší, ako zvykneme o nich občas klebetiť. Bolo to úžasné.