grušina
13.07.07,08:27
Dobrý deň,

potrebujem poradiť vo veci - jeden môj klient bol z výpisom z DP na soc.poistovni, kde mu pracovníčka povedala, že dotácia sa nedáva do príjmu, ale paätám si, že sa to rozoberalo aj na porade, že sa dáva celá výška dotácie kvôli odvodom a potom sa do ZD dá len časť dotácie, ktorá bola použitá.
Ona povedala, že treba urobiť opravné DP.
Ide vlastne o to, že on mal dosť nízky príjem zo živnosti, teraz sa ešte aj zamestná, teda odvody za neho bude platiť zamestnávateľ. On sa na Soc.poisťovni nezaregistruje ako SZČO, ale ako dobrovolný platca, teda bude platiť nižšie odvody.
Prosím poraďte mi či je ten výpis z DP správne s dotáciou, alebo ako to urobiť.

Vopred ďakujem za všetky rady.
Vladimír Ozimý
13.07.07,06:34
ja som to tam určite zahrnul...je to daňový príjem aj keď až po použití...to jest v podstate to má nulový vplyv na daňový základ to čo ide na výstup ide aj na vstup...inak by ste museli vylúčit aj výdavky z danového základu môj názor...

a po druhé nechápem prečo podáva výpis z DP ak nesplňa podmienky...a hlási sa ako dobrovoľný platiteľ...
grušina
13.07.07,07:18
Dakujem pekne,
ja tomu tiež nerozumiem, prečo výpis ak ide ako dobrovolne, ale DP určite opravovat nebudem, lebo podla mna to tam má byť.

Vďaka
magdalenaa
15.03.10,16:18
Ak si živnostník uplatnil v DP paušálne výdavky, zahrnul celú dotáciu do príjmov, tzn. že vo výpise z DP na Sociálnu poistovnu uvedie príjmy aj z touto dotáciou a tým mu vzniknú aj dost vysoké odvody od júla 2010?
Zdenka175
15.03.10,16:42
Áno tá dotácia je v príjmoch a má veľké tie príjmy.
Timka1
15.03.10,16:52
Ak si živnostník uplatnil v DP paušálne výdavky, zahrnul celú dotáciu do príjmov, tzn. že vo výpise z DP na Sociálnu poistovnu uvedie príjmy aj z touto dotáciou a tým mu vzniknú aj dost vysoké odvody od júla 2010?

dotácia vstupuje do príjmov na posúdenie povinnosti platenia poistného do Sociálnej poisťovne, ak jeho príjmy vrátane dotácie presahujú limit 3834,96 € za rok 2009, tak má povinnosť platiť poistné

odvody sa vyrátajú zo základu dane z výpisu deleno 2 a deleno počet mesiacov koľko podnikal