Lueli
13.07.07,09:14
Milí poraďáci,
uvediem svoju skúsenosť s prihláškami/odhláškami do SP.
Práve sa snažím vyčistiť prihlášky zamestnancov, ktorí už nepracujú, aby od 1.9.2007 nebolo treba písať ich do výkazov.
Mzdové účtovníctvo som prevzala 1.1.2007, nechala som si poslať zo SP zostavu všetkých prihlásených. Chaos nad chaos, niektorí prihlásení dvojmo, pre istotu aj ako dohodári aj ako zamestnanci.
Sám pracovník SP priznal, že v dohodároch majú nesmierny neporiadok, že im mám RADŠEJ poslať aj kópiu prihlášky, aby vedeli, čo odhlasujem.
Máte niekto podobnú skúsenosť? Alebo máte krásne čistý "kmeň" poistencov?
Pekný deň
inuš
13.07.07,09:43
Ano aj ja mam takú skusenosť, ale väčšinou volajú zo Soc.poisťovne. Napr. vždy ked odhlasujem dohodára, mi pošlú odhlášku späť s tým, že nie je prihlásený. Stalo sa mi to asi 5 x. Majú v tom bordel. Musela som dokazovať, že prihláška bola odoslaná. Potom to vždy niekde našli a pani volala, že už je to v poriadku. Teraz to robím tak, že im zasielam poštou dvojmo prihlášku a oni mi potvrdenú kopiu vratia späť.
evina
13.07.07,09:47
Mám podobnú skúsenosť , resp. neporiadok v evidencii SP je dlhoročná známa vec /bohužiaľ/.
Pri odhlásení jednej pracovníčky som poslala aj ELDZ. Vrátili mi ho späť, že ja uvádzam začiatok 15. daného mesiaca a oni 1. Volala som tam, že je to od 15. a čuduj sa svete pani ani pracovníčku nenašla uvedenú v PC /neviem odkiaľ si potom vymysleli toho prvého/. PO niekoľkých hodinách mi dala vedieť, že je už aj prihlásená aj odhlásená a mám vraj poslať naspäť ELDZ :)...takže bohvie do akej kopy šiahla...
Johanka
13.07.07,10:01
Veľká pravda, SP je jeden nekonečný veľký bordel a my naprávame ich chyby. Nevadí, že im pošlem dôkazy, že sme doklady poslali, oni ich nemajú a treba ich poslať ešte raz .... Sú dni, ktoré celé venujem prihláškam, odhláškam, fotením dôkazového materiálu, telefonovaním, pri ktorom ma prepájajú od čerta k diablovi a aj tak zostanem pred klientom za sprostú :( , lebo jemu prišiel doporučený list a strašne sa vyplašil. Ťažko mu vysvetlím, že pochybenie je na druhej strane ...
WIN
13.07.07,10:32
bordel-svätá pravda
katkaj
13.07.07,10:38
bordel-svätá pravda


Možno trochu z iného súdka ale tiež je to o SP. Včera mi volala jedna pani zo SP a pol hodinu ma presviedčala že za rok 2005 szčo prekročil príjem a mal od 1.7.2006 začať platiť aj popri zamestnaní. Príjem za rok 2005 bol 80.000 a limit na prekročenie bol 82.800. Ale pani mala pol hodinu limitovú sumu 78.000. Nakoniec uznala že mám pravdu ale ten polhodinový telefonát asi tiež nebol za 1,- Sk. :cool:
KEJKA
13.07.07,14:41
chcem sa spýtať - kde na prihláške zam-ca do SP uvádzate, že ide o dohodára? Lebo ja to tam nikde nedávam.
Pepa
13.07.07,14:43
chcem sa spýtať - kde na prihláške zam-ca do SP uvádzate, že ide o dohodára? Lebo ja to tam nikde nedávam.
Hore v pravej časti je na to okienko.
Denda
13.07.07,14:47
chcem sa spýtať - kde na prihláške zam-ca do SP uvádzate, že ide o dohodára? Lebo ja to tam nikde nedávam.
Už sú nové tlačivá, na starých ešte tento údaj nebol.
KEJKA
13.07.07,14:47
dakujem .
ekopo
13.07.07,15:02
Už sú nové tlačivá, na starých ešte tento údaj nebol.
A tieto "nové" sú už tiež dosť dlho. A na staré som hore vždy dopísal "dohoda o VP"
Zuziana
13.07.07,16:47
A ako je to s dohodárom pri elektronickom prihlasovaní?
Andyke
13.07.07,17:01
Ja som za posledný týždeň prihlásila už troch dohodárov cez EZU.
Funguje . Prihlášky boli akceptované, aj som ich hneď vytlačila.
brm
13.07.07,17:29
bordel-svätá pravda
no, pochybujem že v súčasných bordeloch je taký bordel ako na sociálke...:D
judita1971
13.07.07,19:07
keď mi prišiel list o postupe od 1.9. tak som si dala stiahnuť zoznam.
- čo som si tam našla :

- v zozname som mala aj dobu našej terajšej zamestnankyne, keď u nás nepracovala.
- dohodárov, ktorý tam boli načítaní z mesačných výkazov, ktoré som zasielala elektronicky a stále ich viedli, že pracujú - jedná sa o tých, ktorých netrebalo prihlasovať .
- ľudí, ktorí mi tam fiktívne naskočili pri zlom skenovaní mes.výkazov- zle zoskenované rodné číslo - naskočila osoba, ktorá vôbec nie je náš zamestnanec.

- problém, žeby sa stratila nejaká prihláška alebo odhláška som nemala.

ale s pracovníčkou SP sme to dali do poriadku. Stiahne mi zoznam ešte raz , keď urobí opravy, aby som to mala OK.
Lydka R
13.07.07,19:57
Aj ja pridám. Tento týždeň mi končila kontrola (od r. 2001) a opäť tá istá skúsenosť. Na základe mojich kópií prihlášok a odhlášok si doplnili svoje zoznamy, ktoré boli na začiatku veľmi neúplné a deravé, odkontrolovali dátumy platieb, vyrúbili smiešne penále a hotovo.
Obdivujem tých, ktorí si nerobia kópie odovzdávaných dokladov.
Johanka
14.07.07,06:00
Niekedy je o ťažké. Pripravíme klientovi zásielku na SP, stačí iba podpísať a poslať. Za dva dni mi vráti polovicu lajstier , vraj to pretriedil , lebo tie prihlášky /odhlášky tam boli dvojmo :D . Samozrejme nezabudne dodať - asi ste sa pomýlili, našťastie som to zbadal ....
veronikasad
14.07.07,07:13
chcem sa spýtať - kde na prihláške zam-ca do SP uvádzate, že ide o dohodára? Lebo ja to tam nikde nedávam.

V tom prípade máš všetkých dohodárov prihlásených ako zamestnancov,na starých tlačivách sa to písalo na RL FO ručne.
Mne sa to podarilo zabudnúť označiť u jedného zamestnanca, keď som na to prišla, chcela som to v SP opraviť a vypočula som si polhodinové frflanie, ako im pridávam robotu. nakoniec mi hodila na pult celú kopu prihlášok z dňa kedy som ho prihlasovala a musela som ju vyhladať sama...

--------
Veronika
abel
14.07.07,07:23
nechala som si poslať zo SP zostavu všetkých prihlásených.
Ak spracúvam mzdy pre napr. 20 firiem a požiadam SP o zostavu vedených zamestnancov za každú firmu, vyhovejú mi ?
Tiež by som sa rada uistila, či nám to so SP sedí, prípadne urovnala nezrovnalosti.
Zuziana
14.07.07,09:10
Ja som za posledný týždeň prihlásila už troch dohodárov cez EZU.
Funguje . Prihlášky boli akceptované, aj som ich hneď vytlačila.

Aj ja to tak robím, už dlhšiu dobu, len či im bude jasné že je to dohodár.
brm
23.07.07,10:35
Ak spracúvam mzdy pre napr. 20 firiem a požiadam SP o zostavu vedených zamestnancov za každú firmu, vyhovejú mi ?
Tiež by som sa rada uistila, či nám to so SP sedí, prípadne urovnala nezrovnalosti.
hahaha...ja som to na záhradníckej skúsila raz...moje nervy...to bolo pyskovania za okienkami...a mám 23 firiem ...nemám šancu sa k zoznamu prepracovať:(
brm
23.07.07,10:39
Pred rozbehnutím "kampane" s prihlasovaním/odhlasovaním cez EZU sociálna poisťovňa tvrdila, že vyhovenie takýmto žiadostiam považujú za samozrejmosť. Takže by som sa neobával a požiadal čo najskôr. Boli dokonca náznaky aj toho, že pre väčších zamestnávateľov budú zoznamy k dispozícii aj v elektronickej podobe, aby sa dala kontrola "zautomatizovať". Netuším zatiaľ, či tento prísľub aj bude splnený. :rolleyes:
:D skús to na záhradníckej...budem ti chodiť polievať kvety na hrob:D alebo v lepšom prípade ti budem nosiť pilníky zapečené do chleba oproti do justičáku ak im rozkopeš dvere na sociálke...sám predsa najlepšie vieš, že MY sme tu pre sociálku, nie sociálka pre nás...každá moja žiadosť o zoznam stroskotala na absolútnej neochote žien za okienkom alebo ich neschopnosti sa k zoznamu prepracovať...posielajú ťa od čerta k ďáblu a všade tak neskutočne obťažuješ tie davy"pracujúcich" referentov...kameň by sa rozplakal...
Pepa
23.07.07,10:50
:D skús to na záhradníckej...budem ti chodiť polievať kvety na hrob:D alebo v lepšom prípade ti budem nosiť pilníky zapečené do chleba oproti do justičáku ak im rozkopeš dvere na sociálke...sám predsa najlepšie vieš, že MY sme tu pre sociálku, nie sociálka pre nás...každá moja žiadosť o zoznam stroskotala na absolútnej neochote žien za okienkom alebo ich neschopnosti sa k zoznamu prepracovať...posielajú ťa od čerta k ďáblu a všade tak neskutočne obťažuješ tie davy"pracujúcich" referentov...kameň by sa rozplakal...
Žiadna neochota ma nemôže odradiť - nehrozííííí - skúsia to raz, poprípade dvakrát a "skončili" - ja zoznamy mám, lebo ma poznajú "ježibabu" s veľkou hubou :D:D:D Netreba sa dať odbiť.
brm
23.07.07,13:23
fajn, dám ti zoznam mojich firiem či ti dajú zoznamy...veľké pivo za to:D
brm
23.07.07,18:17
žeby meter pif u chibika?:D
judita1971
23.07.07,19:18
ja som problém so zoznamom nemala, u nás na pobočke keď som telefonicky pýtala o zaslanie zoznamu, tak mi pani povedala, aby som poslala žiadosť o vydanie zoznamu a ona mi to pošle, žiadosť som doniesla osobne - mala času a hneď mi ho vytlačila. dnes som bola po zoznam už po opravách.
pazo
23.08.07,15:12
Keď som prehlasovala zamestnancov zo starej firmy do novej, asi po pol roku mi telefonovali zo SP a veľmi príkro mi vynadali, čo im posielam nulové výkazy, keď stará firma má ešte hromadu zamestnancov. Tak sme spoločne prišli na to, že firma, ktorá mala reálne už len 1 zamestnankyňu t.č. na MD - preto tie nulové výkazy, v SP mala vyše 30 ľudí!!!! Myslela som, že je to zlý aprílový žart! Firma nikdy nemala súčasne viac ako 20 zamestnancov a tak som si nechala poslať tých "zamestnancov" a zistila som, že problémy boli úplne vo všetkom: dohodári neukončení, zamestnanci neukončení, ale hlavne obrovský bordel v rodných číslach!!! Trvalo mi vyše týždňa, kým som vyhľadala všetky prihlášky, odhlášky, prefotila a popísala vysvetlivky a opravila chyby v RČ. Nakoniec to dopadlo dobre, ale zistila som, že SP necháva nahrávať RČ rôznych brigádnikov, čo sa mi zdá pri tak citlivých údajoch ako sú v SP mimoriadne nezodpovedné, veď im je ako vidno úplne fuk, čo nahrajú, systém to zoberie, aj keď nie je správny formát!!
veronikasad
23.08.07,17:07
Ak spracúvam mzdy pre napr. 20 firiem a požiadam SP o zostavu vedených zamestnancov za každú firmu, vyhovejú mi ?
Tiež by som sa rada uistila, či nám to so SP sedí, prípadne urovnala nezrovnalosti.

V pobočke SP v PD som pochodila bez problémov a to som žiadala odsúhlasenie pre viac ako 30 malých firiem. Do 3 dní som mala zoznamy poistencov. Veď by to malo byť aj v ich záujme, aby si urobili poriadok v registri.

-------
Veronika