Eva Brozova
13.07.07,11:43
Dobry den,
potrebujem poradit:
vytvaram skladove hospodarstvo vo firme, ktorá pracuje s uct. programom OBERON.
Je to stavbarska firma, ktora ma okrem DHM a DNM aj dorbny material ( kladiva, kluce, vrtacky) na ktore je problem najst pokladnicne blocky a dokladovat to. Tiez nejaky material sami vyrobili, nieco vlozili do podnikania konatelia. Vypisujem skladove karty ale zatial bez ceny. Nemozem pouzit ani reprodukcnu obs. cenu, ani vl. nakladmi.
Prosim o radu, co s tym.
KEJKA
13.07.07,14:35
všetky tie drobnosti sú v sklade?
ak su v používaní, tak ich nedávaj na sklad ale na osobnú kartu toho, kto používa nástroj, prípadne z toho len urob zoznam - tzv. operatívnu evidenciu a uved povedzme stavbu, miesto, kde sa to nachádza.
danka63
20.11.09,11:17
Ahoj Kejka,

mozem sa Ta prosim Ta spytat, ci by si mi nemohla vysvetlit na jednoduchom priklade ako si vystavim skladove karty v Oberone? Som zaciatocnik v tomto programe a taktiez co sa tyka uctovania skladu.
Uctujem sklad sposobom B, ale mam povinnost viest skladove karty. Myslim si, ze asi kazdy material, ktory kupim na fakturu pripadne v hotovosti, z ktoreho budeme vyrabat vyrobky, by mal mat svoju skladovu kartu, na ktoru budem postupne tak ako budu prichadzat faktury zapisovat kolko som toho materialu prijala a v akej cene. A potom, ked z tohto materialu nieco vyrobim, musim na tieto skladove karty zase napisat, kedy ake mnozstvo a v akej cene som tento material vydala. Cize skladova karta mi hovori o prijme a vydaji konretneho druhu materialu. Cize ak budem mat napr. 5 roznych druhov materialu na sklade budem mat aj 5 skladovych kariet?
Ale dosle fakturky si uctujem v knihe zavazkov, toto nema nejaku vazbu na faktury, kedze nemusim vystavovat prijemky a vydajky?
katarina.j
20.11.09,11:57
dojde ti faktura napr. na štrk, zavedies sklad.kartu s udajami kolko doslo a v akej cene.ked sa pr.štrk pouzije na urcitu stavbu tak odpises zo sklad.karty kolko odislo a ja si davam aj poznamku na aku stavbu to islo /to pre pripad ked ma firma rozrobenych viac stavieb, aby sa dalo orientovat/.ked fima doobjedna pr.štrk tak mas fakturu-zaevidujes ju aj na sklad.kartu - prijem štrku atd.stale robis prijem-vydaj.knihu zavazkov musis viest-eviduju sa tam komplet dosle faktury.prijemky a vydajky nevystavujes,ako pises, ale fima by to mala evidovat-ja to robim tak, ze dojde material-zaevidujem to z danej faktury a ked si pridu vyzdvihnut material-dam vydajku s tym, ze je to na danu osobu kto ho prebera a kolko a to si zakladam pod danu sklad.kartu.
danka63
30.11.09,06:43
Dakujem velmi pekne za odpoved este jednu otazocku, doslu fakturu evidujem v knihe zavazkov, nie v skladovom hospodarstve.