ivti
13.07.07,12:57
Prosím vás, došla nám fa z ČR za materiál s dátumom plnenia aj vystavenia 30.5.2007, ale došla až po 25.6., keď už daňové priznanie DPH za máj bolo podané.Čo s touto faktúrou? Ďakujem.
JAJA11
13.07.07,11:10
Prosím vás, došla nám fa z ČR za materiál s dátumom plnenia aj vystavenia 30.5.2007, ale došla až po 25.6., keď už daňové priznanie DPH za máj bolo podané.Čo s touto faktúrou? Ďakujem.

Asi bude treba dodatočné. :mee:
Vladimír Ozimý
13.07.07,11:14
Asi bude treba dodatočné. :mee:

a kedy bola vystavená to je dôležité porovnať to z dodaním možno mate dátum vystavenia júnový potom to ide do júna...ak nie tak by som ich poprosil nech vám tam dajú dátum vystavenia 1.6. a máte to až do júna
Balažová Denisa
13.07.07,11:24
V spoločnosti, ktorej účtujem a ktorá je mesačným platcom DPH a príde omeškaná faktúra, zaúčtijem ju do mesiaca, v ktorom prišla. Dôležité je v tomto prípade viesť si knihu došlej pošty.
Vladimír Ozimý
13.07.07,11:43
V spoločnosti, ktorej účtujem a ktorá je mesačným platcom DPH a príde omeškaná faktúra, zaúčtijem ju do mesiaca, v ktorom prišla. Dôležité je v tomto prípade viesť si knihu došlej pošty.

jedna vec je obdobie do ktorého ho zaúčtujete a druhá vec je kedy vám vzniká povinnosť odviesť dph...a my sa bavíme o dph a nie o termíne kedy to zaúčtovať...
Anja111
13.07.07,11:46
Práve mám taký prípad aj ja a robím DDP.
Vladimír Ozimý
13.07.07,11:49
Práve mám taký prípad aj ja a robím DDP.

ale mi nevieme aký má ona prípad lebo síce dodanie zadefinovala 30.5. ale nevieme kedy bola faktúra vystavená...to jest nevieme posúdiť či musí podať ddp alebo nie...
Balažová Denisa
13.07.07,11:53
jedna vec je obdobie do ktorého ho zaúčtujete a druhá vec je kedy vám vzniká povinnosť odviesť dph...a my sa bavíme o dph a nie o termíne kedy to zaúčtovať...

Bola som na školení ohľadne DPH a tam nás prednášajúca informovala, že ak nám príde oneskorená faktúra a máme to podložené v knihe došlej pošta, tak DPH odvedieme v tom mesiaci, v ktorom nám faktúra prišla, čiže DDP nemusíme robiť.
Týka sa to iba faktúr, pokladničných dokladov iba do 1 mesiaca.
912
13.07.07,11:56
V spoločnosti, ktorej účtujem a ktorá je mesačným platcom DPH a príde omeškaná faktúra, zaúčtijem ju do mesiaca, v ktorom prišla. Dôležité je v tomto prípade viesť si knihu došlej pošty.

My to robíme tak isto. Ak je faktúra vystavená 30.05. a príde až v nasledujúcom mesiaci po uzávierke, tak ju dávame do DPH priznania až v ďalšom mesiaci. (v takomto prípade, ale robíme aj príjem tovaru/materiálu až do ďalšieho mesiaca). Mali sme akurát kontrolu z DÚ a žiaden problém tam nebol.
Anja111
13.07.07,12:00
Prosím vás, došla nám fa z ČR za materiál s dátumom plnenia aj vystavenia 30.5.2007, ale došla až po 25.6., keď už daňové priznanie DPH za máj bolo podané.Čo s touto faktúrou? Ďakujem.


ale mi nevieme aký má ona prípad lebo síce dodanie zadefinovala 30.5. ale nevieme kedy bola faktúra vystavená...to jest nevieme posúdiť či musí podať ddp alebo nie...

... píše, že aj vystavená bola 30.5.
Vladimír Ozimý
13.07.07,12:02
... píše, že aj vystavená bola 30.5.

aha...hehe tak som si nevšimol...no ja by som skúsil nech to vystavia na 1.6. ak by to nespravili tak by som podal ddp
Anja111
13.07.07,12:02
Bola som na školení ohľadne DPH a tam nás prednášajúca informovala, že ak nám príde oneskorená faktúra a máme to podložené v knihe došlej pošta, tak DPH odvedieme v tom mesiaci, v ktorom nám faktúra prišla, čiže DDP nemusíme robiť.
Týka sa to iba faktúr, pokladničných dokladov iba do 1 mesiaca.
Ale tu sa nejedná o tuzemskú fa. Je to fa z EU...
Anja111
13.07.07,12:04
My to robíme tak isto. Ak je faktúra vystavená 30.05. a príde až v nasledujúcom mesiaci po uzávierke, tak ju dávame do DPH priznania až v ďalšom mesiaci. (v takomto prípade, ale robíme aj príjem tovaru/materiálu až do ďalšieho mesiaca). Mali sme akurát kontrolu z DÚ a žiaden problém tam nebol.
..., ak ide o tuzemské fa.
912
13.07.07,12:06
U nás takýmto spôsobom robíme tuzemské aj zahraničné faktúry. My máme uzávierku do 8 pracovných dní za predchádzajúci mesiac, takže to tak je vlastne vždy.
ivti
13.07.07,12:40
A aký dátum máme použiť pre samozdanenie?Deň, kedy fa došla alebo deň vystavenia, tak ako je to na fa uvedené, t.j. 30.5.07?
Vladimír Ozimý
13.07.07,13:19
A aký dátum máme použiť pre samozdanenie?Deň, kedy fa došla alebo deň vystavenia, tak ako je to na fa uvedené, t.j. 30.5.07?

ono to je komplikovanejšie odporúčam preštudovať par 20 zákona o dph...

väčšinou platí deň vystavenia fa ´= deň dodania pri intrakomunit. dodávke ak je splnená podmienka že fa je vystavená po dodaní a pred 15 dňom nasl. mesiaca

ak táto podmienka neplatí tak potom deň dodania je 15 deň nasledujúci po dodaní tovaru...
betka
14.07.07,10:58
Prosím vás, došla nám fa z ČR za materiál s dátumom plnenia aj vystavenia 30.5.2007, ale došla až po 25.6., keď už daňové priznanie DPH za máj bolo podané.Čo s touto faktúrou? Ďakujem.

Ak český podnikateľ vyhotoví faktúru za dodanie tovaru dňa 30.5.2007, daňová povinnosť vzniká slovenskému podnikateľovi pri nadobudnutí tovaru v deň vyhotovenia faktúry, t.j. dňa 30.5.2005, preto je povinný uviesť nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie máj.

Slovenský podnikateľ je povinný v zdaňovacom období, v ktorom mu vznikla daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru uviesť toto nadobudnutie do daňového priznania a český dodávateľ je povinný v príslušnom zdaňovacom období, keď došlo k dodaniu tovaru do SR uviesť toto dodanie oslobodené od dane v daňovom priznaní a zároveň aj v súhrnnom výkaze. Deň dodania tovaru u českého dodávateľa a deň nadobudnutia tovaru u slovenského podnikateľa je rovnaký.


§ 20
Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu
(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).