Miro1969
13.07.07,17:18
Je možné po tom čo dostanem príspevok od ÚP na samozamestnanie zmeniť okres v ktorom budem bývať a podnikať? A tiež by som chcel vedieť, či je možné sa popri podnikaní zamestnať(v súvislosti s príspevkom od ÚP),prípadne ak áno, tak aké minimálne odvody ma čakajú.
Aljok
13.07.07,16:39
Prečítaj si dobre zmluvu od ÚP. Ja si myslím, že sa môžeš presťahovať, len to musíš oznámiť ÚP. Zamestnať sa môžeš, ale pozri radšej tú zmluvu. Odvody ako začínajúca SZČO: platíš iba preddavky do ZP. Do SP sa môžeš prihlásiť ako dobrovoľne poistená osoba.
aktaK
13.07.07,16:44
Ak si si vybavoval príspevok z UP konkretne z EF, určite Ti museli prízvukovať, nám áno, že podnikať si povinný na tom mieste, ktoré bolo uvedené v Tvojom podnikateľskom zámere. Určite by si mal minimálne upovedomit UP, ze menis bydlisko a miesto podnikania a to o to viac, ze sa jedná o iný okres. I ked sa v tomto období menia vraj dosť výrazne pravidlá, čo sa týka vyplaácania dotácií, asi to už nie je dotované EF. Dokonca vraj sa dá popri tom aj pracovať na nejaky asi skrátený PP, ale to som počula len sprostredkovane od jednej známej, čo sa asi pred 2 týždnami ohladom toho na UP infomovala.