ivancikova
14.07.07,20:11
Prajem pekný večer

poprosila by som o radu. V prípade ak zamestnám brigádnika ktorý nebude mať mesačný plat vyšší ako 5000 Sk, (teda by sa mala odvádzať zrážková daň), musím sa zahlásiť na daňovom úrade aĺebo mám na daňovom úrade nejakú povinnosť vyplývajúcu so zamestnávania brigádnikov? v sociálke som už bola, zahlásila firmu aj brigádnikov.
ďakujem veľmi pekne za pomoc
veronikasad
14.07.07,18:36
Na daňovom úrade sa musíš prihlásiť ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Podávaš štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch do jedného mesiaca od uplynutia štvrťroka. Prehľad podávaš aj v tom prípade, ak budeš mať ako brigádnikov študentov, ktorí podpíšu vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov a nebude im zrazená žiadna daň.

---------
Veronika
Orsz
14.07.07,18:52
Opravím Veroniku ohľadom termínu podávania prehľadov - do konca mesiaca nasledujúceho po sledovanom štvťroku - s platnosťou od 1.1.2007.
Michaela S
15.07.07,19:13
Chcem si len upresniť dátum.Nie je to do 30.dňa v mesiaci nasledujúcom po sledovanom štvrťroku.
veronikasad
15.07.07,20:14
Chcem si len upresniť dátum.Nie je to do 30.dňa v mesiaci nasledujúcom po sledovanom štvrťroku.

Ano, od 1.1.07 je tam zmena, ako písala orsz, teda nie do 30 dní po skončení štvrťroka, ale do posledného dňa mesiaca nasledujúceho po skončení štvrťroka. Ak padne posledný deň na víkend, môže sa podať prvý pracovný deň 2. mesiaca štvrťroka.

-----------
Veronika