Liptáčik
15.07.07,08:03
Platca DPH nabil Easy kartu prostredníctvom bankovmatu. Odpis z účtu prebehol. Na základe čoho zúčtujem DPH, keď nemám daňový doklad?
Ako to riešite Vy?
ekopo
15.07.07,08:02
Píšeš, že nemáš daňový doklad.

Zákon o DPH § 51
Uplatnenie práva
na odpočítanie dane

(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

Podľa uvedeného nemáš nárok na "odpočet" DPH.
Orsz
15.07.07,08:05
A pozor na karty EASY - daniari ich moc neuznávajú. Nedajú sa odkontrolovať používanie na podnikateľské účely.
andrej_rv
15.07.07,08:16
Potvrdenie o dobití EASY karty nie je faktúrou - daňovým dokladom pre účely DPH. d) Daňový doklad vystaví spoločnosť T-Mobile Slovensko, a.s. na žiadosť zákazníka uplatnenú prostredníctvom osobného kontaktu na pracoviskách Služby zákazníkom, alebo písomnou formou, len na základe platného Potvrdenia. Podobne to zrejme funguje aj u ORANGE. Nemám s tým síce osobnú skúsenosť a ani som to narýchlo na stránke T-mobile nenašiel, ale táto možnosť je uvedená napr. na stránke TIPOS-u o dobíjaní kreditov: http://www.tipos.sk/Default.aspx?CatID=243
Mimochodom T-Mobile vraj už od 1.8.2005 na požiadanie poskytuje aj výpis hovorov z EASY karty: http://www.mobilmania.sk/Operatori/AR.asp?ARI=5093&CAI=2111
misomiso
15.07.07,09:06
A pozor na karty EASY - daniari ich moc neuznávajú. Nedajú sa odkontrolovať používanie na podnikateľské účely.

Ja teda osobne nevidim velky rozdiel medzi EASY a pausalmi co sa tyka odkontrolovania pouzitia na podn. ucely. Ved aj s pausalu sa da volat frajerke.
Orsz
15.07.07,09:15
Ja teda osobne nevidim velky rozdiel medzi EASY a pausalmi co sa tyka odkontrolovania pouzitia na podn. ucely. Ved aj s pausalu sa da volat frajerke.

to máš pravdu, ale zle sa dokazuje použitie nakúpených kariet - môžeš ich nakúpiť pre celú rodinu a zahlásiť, že si ich použil len do svojho firemného mobilu. Ale je na každom podnikateľovi, ako si to obháji :rolleyes:.
veva125
16.07.07,07:21
Stačí poslať mailom udaje , kedy bola karta kupená, kde, číslo bloku, číslo bankomatu, svoje fakturačné údaje a oni obratom pošlú faktúru.
Liptáčik
18.07.07,04:29
Ďakujem za všetky odpovede. Pomohli mi.