marosm
15.07.07,13:19
mam otazku - ak idem na sluzobnu cestu firemnym autom a cesta je taka kratka, ze nie su ziadne diety, t.z. iba kilometre a cestovne nahrady su nulove, treba vypisovat cestovny prikaz alebo staci udaj v knihe jazd?
Zoltán Kovács
15.07.07,11:25
mam otazku - ak idem na sluzobnu cestu firemnym autom a cesta je taka kratka, ze nie su ziadne diety, t.z. iba kilometre a cestovne nahrady su nulove, treba vypisovat cestovny prikaz alebo staci udaj v knihe jazd?

Cestovný príkaz by som odporučil vypísať. Je to doklad o oprávnenosti vykonania jazdy, a ak by sa niečo stalo (havária) s tým dokazuješ svoju pravdu, že oprávnene si použil firemné auto na cestu.
A cestovný príkaz musí podpísať nadriadený.
marosm
15.07.07,11:44
nadriadeny som ja sam, ale to je v pohode :)
a kam potom ten cestak zalozim? vsetky cestaky sme zakladali do pokladne ako vydavkovy doklad.
Marianna01
15.07.07,11:47
nadriadeny som ja sam, ale to je v pohode :)
a kam potom ten cestak zalozim? vsetky cestaky sme zakladali do pokladne ako vydavkovy doklad.,

Tak je to správne. Je to podklad, na základe ktorého boli preplatené náklady na cestu - PHM, stravné, ubytovanie a tď.
marosm
15.07.07,11:54
no dobre, a ked je stravne nulove, tak to zalozim ako vydavkovy blok s nulovou hodnotou?
Marianna01
15.07.07,12:05
no dobre, a ked je stravne nulove, tak to zalozim ako vydavkovy blok s nulovou hodnotou?

Tak to založte s dokladom na nákup PHM.
Danila
15.07.07,12:06
no dobre, a ked je stravne nulove, tak to zalozim ako vydavkovy blok s nulovou hodnotou?Ty si nerobíč cestovný príkaz len preto, aby si vyúčtoval stravné. Cestovný príkaz je podkladom k riadnemu vyúčtovaniu pracovnej cesty. A založíš ho do evidencie cestovných príkazov. Pokiaľ si budeš robiť účtovníctvo sám.:eek:
Marianna01
15.07.07,12:09
Ty si nerobíč cestovný príkaz len preto, aby si vyúčtoval stravné. Cestovný príkaz je podkladom k riadnemu vyúčtovaniu pracovnej cesty. A založíš ho do evidencie cestovných príkazov. Pokiaľ si budeš robiť účtovníctvo sám.:eek:

Súhlasím Danilka, až na to, že mne bola pri kontrole vytknutá práve evidencia CP - nemám vraj zakladať zvlášť, ale vždy k dokladom o nákupe PHM, ak sa používa firmné MV. Je to dosť ťažko dodržateľné a mám s tým značné problémy, ale snažím sa to urobiť cez mesačné uzávierky a výkazy o spotrebe.
Danila
15.07.07,12:15
Súhlasím Danilka, až na to, že mne bola pri kontrole vytknutá práve evidencia CP - nemám vraj zakladať zvlášť, ale vždy k dokladom o nákupe PHM, ak sa používa firmné MV. Je to dosť ťažko dodržateľné a mám s tým značné problémy, ale snažím sa to urobiť cez mesačné uzávierky a výkazy o spotrebe.Marianka, čo kontrolór, to názor. Ale to, ako si ja budem viesť evidenciu je len a len a len moja interná záležitosť v rámci zákonných predpisov.To by bolo, aby kontrolór namiesto jedného šanónu musel mať na stole dva.....:)
007gituska
15.07.07,12:18
každé opustenie pracoviska /pravidelného miesta výkonu práce/ musí byť doložené dokladom /CP, priepustka, .../, z ktorého bude zrejmé z akého dôvodu bolo pracovisko opustené. v prípade vzniku nepredvídaných udalostí, napr. dopravná nehoda - pracovný úraz, dopravná nehoda - smrť, ... tento doklad preukazuje skutočnosť, či sa jedná o pracovný úraz alebo nie. takýmto dokladom nepreukazujeme len výdavky, ale chráni sa tak zamestnanec ako aj zamestnávateľ