Zuziana
15.07.07,14:40
V týchto dňoch som objavila, resp. bola som nevedená na stiahnutie programu Google Earth a dnes som si teda pekne s ním zacestovala po niekoľkých dovolenkových destináciách, ktoré som v minulosti navštívila aj kam by som sa chcela pozrieť. Skúste si zacestovať aj vy:)
Lion Topoľčany
15.07.07,20:40
Aj ja by som si rada virtuálne pocestovala, len neviem na akej www.
Marína
15.07.07,21:05
LubicaN
16.07.07,04:37
Súhlasím - google Earth je úžasný... Niektoré budovy, alebo iné zaujímavosti (Eiffelovka, Bratislavský Hrad, tuším aj most Apollo a tak) sa dajú pozrieť aj 3D... niekde na nete boli k tomu odkazy na zaujímavé miesta - v Amerike sa dajú pozorovať autá na ceste - tam sa to dá lepšie priblížiť...len škoda, že sú tam dosť staré zábery a niektoré miesta ani "zmapované" nie sú - konkrétne Trenčín Juh je tam asi z pred dvoch rokov...ale náš domčúrik tam stojí...dokonca aj naše auto vidno pred ním zaparkované...

...a komu sa to zapáči, odporúčam doplniť aj Earth Actual screensaver - šetrič so satelitným pohľadom na zemeguľu - dá sa nastaviť súradnica kde žijete - a to miesto budete mať na monitore presne vycentrované. Dobre je vidieť kde svieti slnko a kde sa už stmieva...mračná na oblohe...naše baby, rovnako ako ja, boli z neho unesené...

*Ľubica
Marína
16.07.07,08:11
Ľubi, tak som si ten šetrič stiahla, ale neviem ako ho nastaviť a čo mám vôbec nastaviť.
LubicaN
16.07.07,09:53
Evka. Pokiaľ nevieš súradnice svojho "pôsobiska" tak si ich môžeš vyhľadať v google earthe - Košice nie sú dobre nasnímané, tak som odpísala súradnice z bodu, kde ma program sám naviedol keď som klikla že chcem vidieť Košice. Napísalo mi že je to 48°43´16,29˝ N 21°15´48,09˝E. Teraz si zobraz svoju pracovnú plochu, pravé myšítko, vlastnosti, sporič, nastavenie a tam si do tých okienok napíš tieto súradnice prvé okienko stupne, druhé minúty, tretie sekundy. Pokiaľ Ti tam nedá správne šírky a dĺžky, tlačidlom si to môžeš zmeniť (keď klepneš na southern zmení sa na northern...)

Dúfam, že sa tomu dá porozumieť, lebo lepšie to napísať neviem...

*Ľubica
Zuziana
16.07.07,10:50
Ja som použila www.tahaj.sk
Marína
16.07.07,19:56
Citát časti príspevku:


Dúfam, že sa tomu dá porozumieť, lebo lepšie to napísať neviem...
*Ľubica
Ľubi, si úžasný navigátor.:) Ďakujem.
Soňula
26.07.07,06:16
akurát som si zo zvedavosti stiahla aj ja program Google Earth, ale budovy som vôbec nevidela. Čo mám na pravej strane do okienka zadať? Žiadna ponuka tam nieje, prosím o návod. kde nájdem súradnice?
LubicaN
26.07.07,09:05
akurát som si zo zvedavosti stiahla aj ja program Google Earth, ale budovy som vôbec nevidela. Čo mám na pravej strane do okienka zadať? Žiadna ponuka tam nieje, prosím o návod. kde nájdem súradnice?


...takže napríklad si chceš pozrieť Eiffelovku: vľavo hore máš SEARCH - záložka FLY TO. Do prázdneho okienka napíš eiffel tower a klikni na tú lupu vedľa, Program by ti mal sám "natočiť zemeguľu a priblížiť" tak, aby si sa k nej dostala. Pohybovať sa môžeš buď myšou (klikneš na "zem", myšítko držíš a potiahneš smerom ktorým chceš; 3D zobrazenie ak máš zapnuté sa dá myšou ovládať stredným "myšítkom" - klikneš, držíš a potiahneš dole; približuješ kolieskom) alebo vpravo hore máš taký kruhs označenými svetovými stranami a s funciami - šípky a tá "hviezdička" slúžia na pohyb - klikneš, držíš a pohybuješ sa ako chceš. Lišta napravo približuje/oddaľuje, lišta hore sklápa pohľad - môžeš si pozrieť 3D budovy.

3D sa nastavuje takto: naľavo máš zvislú lištu - Search (hľadaj); Places (miesta - tu sa ukladajú miesta ktoré si "navštívila" - potom je ľahšie sa k nim vrátiť"); layers (úrovne, polohy, členenie...). Tak v možnosti layers si vyberieš čo všetko chceš zobrazovať - terén, cesty, hranice, 3D...

Teraz si nie som istá, či súradnice náhodou neukazuje v pravom dolnom rohu (v práci mám malý monitor - Google Earth ma na to vždy upozorní, že je potrebný väčší...ale doma sa mi zdá, že tam čosi bolo - aj výška v stopách "z ktorej sa dívam"). V prípade, že to nikde nezobrazuje, klikni si na miesto ktorého súradnicu potrebuješ pravým myšítkom, rozbalí sa ti ponuka, samospodná možnosť Properties Ti zobrazí súradnice (konkrétne Eiffelovka: 48°51'29.54"N , 2°17'39.69"E).

Dúfam že sa to z tohto dalo pochopiť, ak nie, ozvi sa.

*Ľubica
Soňula
26.07.07,10:22
Už tomu začínam rozumieť. Zdá sa mi, že Slovensko je slabo "zmapované". čakala som viac. Ale možno treba viac času, a prídem na to, ako si to vylepšiť. Dík za vysvetlenie.
Zuziana
26.07.07,12:03
Chce to len pohrať sa s tým :)