bui
16.07.07,00:45
Ma zamesnanec narok na stravny listok v pripade ze je na PN?

Robim internu smernicu ohladom stravovania zamestnancov, resp. o stavovacich poukzkach pre zamestnacov.
docitala som sa ze zamestnanec nema narok ani v pripade cerpania dovolenky ak firma nema odbory...co ma prekvapilo

pri sluzobnej ceste to je jasne ze nam narok...
no co v pripade PN, to neviem...to som sa nedocitala
SlavkaS
15.07.07,23:01
Zamestnávateľ má povinnosť, pokiaľ pracovná zmena trvá viac ako štyri hodiny

- Na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako štyri hodiny

Počas PN....., môže poskytnúť ale zamestnanec nemá nárok - nie zo zákona, pokiaľ sa zamestnávateľ rozhodne, že mu poskytne aj počas takejto doby stravné listky nebude to jeho daňovo uznateľným nákladom podľa mňa.
liba2
16.07.07,03:13
2. veta §152 ods.2 zákona o CN:
"Na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako štyri hodiny."
Zamestnanec, ktorý je na dovolenke, alebo je práceneschopný, nespĺňa túto podmienku, preto mu nevzniká nárok na SL.
Toto platí u zamestnávateľa, ktorý nemá podpísanú Kolektívnu zmluvu.
Ako už uviedla SlávkaS, zamestnávateľ napriek tomu že, nie sú splnené podmienky, môže poskytnúť SL, avšak náklady na jeho obstaranie nie sú daňovo uznateľné.
bui
16.07.07,06:58
dakujem velmi pekne...bol to a moj nazor, no nebola som si uplne ista..teraz uz budem mat svedomie ciste. dakujem este raz
bui
16.07.07,20:25
ospravedlnujem sa za chybu ktoru som napisala, vynechala som pismenka..namiesto nam, malo byt slovo nemam....samozrejme ze pri sluzobnej ceste nemam narok na stravny listok..ak mam narok na stravne...mam novy notebook a casto sa mi stava ze vynechavam pismenka..slabo stlacim klavesu...