Richard
16.07.07,10:26
V DRAKovi sme pre Vás pripravili úplné znenie Zákonníka práce (http://www.porada.sk/autolink.php?id=10&script=showthread&forumid=126), ktorý bude platný od 01.09.2007.

Zákonník prace od 01.09.2007 (kliknite tu) (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html)

Novelizované zmeny sú označené zelenou farbou, odstránené a zmenené texty sú zvýraznené červenou farbou a sú prečiarknuté.

Novela zákona bola už podpísaná prezidentom SR, zatiaľ však nevyšla v zbierke zákonov. Akonáhle bude publikovaná aj v zbierke zákonov budeme Vás informovať o čísle zákona tejto novely.

Na Porade bude toto spracované úplné znenie zákona prístupné v priebehu septembra.
elenka
18.07.07,11:08
Ďakujem - chcela som si ZP vytlačiť, ale píše mi to, že tlačová verzia je len pre registrovaných členov - som registrovaná členka porady, je nejaký problém ?
Tweety
18.07.07,11:10
Problém je v tom,že nie si registrovaná v Drakovi.
elenka
18.07.07,11:13
Sorry - nečítam - že je to pripravené iba pe členov Draka.
Nemám totiž širkú pôsobnosť ako asi väčšina z vás (som personalistka), tak nepociťujem potrebu byť v Drakovi.
Ale nič - počkám si na ZP v Zbierke zákonov.
Richard
18.07.07,13:49
personalista by mohol byť v drakovi :), veď pre personalistov a mzdárov je určený....

Inak v zbierke úplné znenie nebude a farebne vyznačené zmeny už vôbec :)

uff... a to nehovorím o pripravovanom komentári a príkladoch (do konca roka plánujeme okomentovať a opríkladovať celý Zákonník práce - nielen novelu).

navyše, čím viac užívateľov draka bude, tým viac obsahu dokážeme pripraviť ...
Jozef Mihál
18.07.07,13:54
Úvodný komentár k novele Zákonníka práce si v DRAK-ovi môžete nájsť tu:

http://www.porada.sk/t56697-novela-zakonnika-prace-k-1-9-2007-v-kocke.html
katkaj
18.07.07,13:56
Úvodný komentár k novele Zákonníka práce si v DRAK-ovi môžete nájsť tu:

http://www.porada.sk/t56697-novela-zakonnika-prace-k-1-9-2007-v-kocke.html


mimotemy Aspoň sa človek počas dlhých letných horúcich večerov nebude nudiť :D
Lion Topoľčany
18.07.07,13:58
elenka, nedá sa nesúhlasiť s Richardom. Drak je ako Soľ nad zlato, lebo keď
vyjde zákonník v zbierke je to len "suchý" zákon. Ale v prípade Porada.sk je
neoceniteľné, keď je "staré prečiarknuté" ...atď. Nechcem robiť DRAKOVI reklamu, ale práve preto, že si personalistka...Za ten peniaz to stálo za to. Tento rok som nebola ani na jednej prednáške a to ja zase pociťujem, že
nemusím, keďže všetko nájdem tu !
staslov
25.07.07,12:57
Nie je pravdou, že v Zbierke zákonov nebude úplné znenie Zákonníka práce, nakoľko súčasťou zákona zo dňa 28.06.2007, ktorým sa mení a dopĺňa Zákonník práce, je tiež zmocnňovacie ustanovenie pre predsedu Národnej rady, aby v Zbierke zákonov vyhlásil úplné znenie Zákonníka práce.:)
Jozef Mihál
25.07.07,13:49
Dovolím si poopraviť - to, že v novele je splnomocňujúce ustanovenie pre predsedu NR ešte neznamená, že automaticky predseda NR musí vyhlásiť úplné znenie v Zbierke. Z minulosti poznáme pár prípadov, kedy sa tak nestalo.
endrju
27.07.07,18:23
Dovolím si poopraviť - to, že v novele je splnomocňujúce ustanovenie pre predsedu NR ešte neznamená, že automaticky predseda NR musí vyhlásiť úplné znenie v Zbierke. Z minulosti poznáme pár prípadov, kedy sa tak nestalo.

... resp., úplné znenie vyhlásené na základe splnomocňovacieho ustanovenia bolo v okamžiku vyhlásenia zastaralé z toho dôvodu, že medzičasom NR SR schválila ďalšiu novelu toho istého zákona. Ďalšia novela bola pritom vyhlásená v Zbierke skôr, ako bolo vyhlásené úplné znenie :rolleyes:
miska
02.08.07,09:12
Oceňujem prehľadné spracovanie úplného znenia...všimla som si ale malú chybičku krásy...novela je označená iba ako xxx/2007, pritom už má číslo 348/2007. Napadlo ma pri tom, či zapracovaná novela je na 100 % totožná s tou, ktorá vyšla v Zbierke? Môžem sa na ňu spoľahnúť, alebo sú možné ešte menšie odchýlky?...niekedy aj čiarka narobí divy :-)
Richard
02.08.07,09:31
To preto že sme to mali skôr ako to vyšlo v zbierke :)
Ak zbierka nezmenila schválené znenie, nemali by nastať rozdiely (občas spravia napr. preklep, takže to skontrolujeme a doplníme aj číslo, vďaka)