bui
16.07.07,11:50
Sme nova mala firma. Nasi konatelia maju uzatvorene s firmou zmluvy o vykone funkcie konatela bez naroku na odmenu. Pracovnopravny pomer maju uzatvorenyv inych firmach. Rozhodli sa vsak pocas roka ze 2 konatelom z celkovych 5 sa predsa len nejaka ta odmena vyplati. Chceli by to vyplatit z nerozdeleneho zisku z oku 2006. Co vsetko je k tomu treba? Urobit valne zhromazdenie a v zapisnici uviest informaciu o pouziti nerozdeleneho zisku? Je treba urobit aj nejaky dodatok k zmluvam o vykone funkcie konatela? A potom uz len staci zauctovat 431/zavazok voci konatelom (teraz netusim aky ucet...hm)
a potom uz len urobit uhradu z bankoveho uctu?
Alebo som na nieco zabudla?....

Alebo je lepsie vyplatit si to na naklady firmy, odviest odvod do ZP a dan?
bui
19.07.07,13:19
ziadna odpoved, ...

tak sa skusim spytat este raz....vie mi niekto poradit?
Denda
19.07.07,13:26
Prosím o upresnenie, či sa Vám naozaj jedná o konateľov alebo o spoločníkov, aby nedošlo k zbytočnému chaosu v téme.
bui
23.07.07,21:01
ide o 5 konatelov, ktori su zaroven aj spolocnikmi...chcu vyplatit jednorazovu odmenu dvom konatelom, ktori odviedli dobru pracu a zasluzia si odmenu..
mimaemma
31.07.07,07:18
Mam velmi podobnu otazku: jedna sa o novu s.r.o kde docasne konatel bude aj majitelom.V pripade, ze bude mat uzavretu zmluvu o vykone funkcie, nemusi byt odmenovany to znamena, ze sa nebude musiet nikde registrovat a ani platit odvody - kedze niet z coho.mozno mu bude neskor vyplatena odmena zo zisku.Zmeni sa nieco, ked bude neskor len konatelom a nie majitelom zaroven?dotycna osoba je uz v inom HPP, z ktoreho si samozrejme plati odvody atd. Zaroven ma ale aj zivnost, ktoru ale nevie ci bude vyuzivat. ako by bolo najefektivnejsie pracovat pre neho v sro?Myslim tym bez odvodov a dani.dakujem za odpoved.
Aljok
31.07.07,07:47
Táto téma bola už veľakrát preberaná. Skúste najskôr vyhľadávať až potom zadávať nové témy. Napr. odmena konateľa
mimaemma
02.08.07,18:02
Dakujem uz som to nasla.