Benq
16.07.07,14:33
Dobrý deň, s kamarátom uvažujeme, žeby sme začali vyrábať vymývanú dlažbu a popritom ešte zámkovú dlažbu. Chcel som sa spýtať či s tím má niekto skúsenosti, či je to ziskové. Počiatočné náklady sú cca. 70 000 sk, keď nerátam denné náklady na piesok, štrk, cement. Ďakujem za všetky názory.
misomiso
16.07.07,13:11
Dnes je vysoko ziskove vsetko, co sa tyka stavebnych materialov. Samozrekme bude zalazat na vas, za aku cenu budete vyrabat a aku budete ponukat kvalitu.
Bastian
16.07.07,13:22
Tak tak - suhlasim aj ja. Dnes to rastie secko jako huby po dazdi. Takze ak bude kvalita a cena dobra, tak vam to pojde.
Benq
16.07.07,13:32
tak na začiatku nam bude pomahat jeden nas dobry znamy ktori to robil 40 rokov....takze myslim ze kvalita bude dostatocna...a cena primerana kvalite....jemu to islo dobre aj zisky...ale on to robil ako malovyrobu...denne spravil len 100 ks dlazby....my by sme chceli robit denne aspon 300 ks...hlavne bude zalezat od odberatelov....
Danila
16.07.07,13:59
Na svet sa môžeš pozerať optimisticky. Na trhu stavebného materiálu to prekvitá. Väčší dopyt - ako ponuka.
TinkiDinki
17.07.07,08:32
Já zas poznám podnikateľa, ktorý s tým skončil.

Ani tak nie z ekonomických ale zo zdravotných dôvodov (chrbtica).
Dobre si od začiatku premysli technológiu.
- koľko váži taká dlaždica
- koľkokrát chytíš jednotlivú dlaždicu do ruky a preložíš
- ako budeš vykladať cement a kam ho budeš dávať
- ako budeš kŕmiť miešačku, lopata alebo násypník
- koľko je to ton za deň, mesiac a rok, ktoré prejdu tvojim chrbátom
- poznám predajne kde majú iba predavačky a dodávatelia si aj tam svoje výrobky vykladajú sami
- k tým 70-tis doporučujem čo najskôr aj vysokozdvižný aj paletový vozík
- a postupnú automatizáciu

Inak nech sa darí...:cool: :D
Benq
19.07.07,08:59
ďakujem za všetky názory.....

tinki dinki ja viem že je to fyziky naročnejšia robota....ale čo je v dnešnej dobe ľachké?.....;)
TinkiDinki
20.07.07,09:57
Benq - neber to tak, že ťa chcem odhovárať.
Ale s tvojím prístupom máš veľké šance. A dobý prístup to je základ.:cool: