lili_lienka
16.07.07,16:02
Pracujem už rok u súkromníka, ktorý mi na výplatnej páske uvádza podľa mňa zlé údaje. Hrubá mzda je 10000 Sk ;) odpracovaných je 20 z 22 pracovných dní. 1 deň dovolenka, jeden deň štátny sviatok. Hrubá mzda = 10000/22x(20+1+1)= zas len 10000.
Neohodnotí mi sviatok ani dovolenku priemerom, ale tvári sa to, ako keby som bola v práci.
Podľa mňa to nie je spravodlivé, v každom predchádzajúcom zamestnaní mi mzdu za dovolenku a Št.sviatok počítali priemerom. Jediná zmena u tohoto zamestnávateľa je, že máme pružný pracovný čas, (musíme byť medzi 9:00 a 14:30 v práci. Má to na to vplyv????)
Môže sa zamestnávateľ jednoducho iba tváriť, že som bola v práci???:confused:
Stina
16.07.07,15:27
§ 122
Mzda a náhrada mzdy za sviatok :
(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.