UTA
16.07.07,17:57
prosim poradte niekto, kam sa mam obratit, ak mi zamestnavatel nevyplatil nahradu prijmu za prvych 10 dni PN, s odvovodnenim ze som porusila liecebny poriadok. nie som si toho vedoma... zamestnavatel tvrdi, ze bol u mna doma na kontrole a ja som doma nebola. No naozaj som bola doma pocas celej PN. Ale byvam v podnajme (adresu som urcila u lekara pri vypisovani PN) ale na zvoncekoch je meno majitela bytu nie moje (ako podnajomnicky) je dost mozne ze zamestnavatel pri kontrole nevedel ani kde maj zvonit. Ma vobec zmysel kvoli sume za prvych 10 dni obracat sa s tym na sud ? alebo mi pomoze inspektorat prace.. poradte prosim.. dakujem
Chobot
17.07.07,06:35
prosim poradte niekto, kam sa mam obratit, ak mi zamestnavatel nevyplatil nahradu prijmu za prvych 10 dni PN, s odvovodnenim ze som porusila liecebny poriadok. nie som si toho vedoma... zamestnavatel tvrdi, ze bol u mna doma na kontrole a ja som doma nebola. No naozaj som bola doma pocas celej PN. Ale byvam v podnajme (adresu som urcila u lekara pri vypisovani PN) ale na zvoncekoch je meno majitela bytu nie moje (ako podnajomnicky) je dost mozne ze zamestnavatel pri kontrole nevedel ani kde maj zvonit. Ma vobec zmysel kvoli sume za prvych 10 dni obracat sa s tym na sud ? alebo mi pomoze inspektorat prace.. poradte prosim.. dakujem

Začal by som asi tým, že by som si zistil presne kto a kedy bol na tej kontrole. Ak to bol iba jeden človek z firmy, tak by som bojoval ďalej. Ak to bola komisia a presne by uviedli kedy o koľkej a kde ťa hľadali a ty si nebola doma, budeš v nevýhodnejšej pozícii, pokiaľ nedokážeš, že v tej dobe si bola naozaj doma. Z tej kontroly liečebného režimu by mal byť riadny záznam, nie len ústne podanie, že si nebola doma.
UTA
17.07.07,07:29
Začal by som asi tým, že by som si zistil presne kto a kedy bol na tej kontrole. Ak to bol iba jeden človek z firmy, tak by som bojoval ďalej. Ak to bola komisia a presne by uviedli kedy o koľkej a kde ťa hľadali a ty si nebola doma, budeš v nevýhodnejšej pozícii, pokiaľ nedokážeš, že v tej dobe si bola naozaj doma. Z tej kontroly liečebného režimu by mal byť riadny záznam, nie len ústne podanie, že si nebola doma.
dakujem za radu..
Chobot
17.07.07,08:04
dakujem za radu..

Keď sa tak nad tým zaymslím, tak by som si naozaj išiel za tým. Veď je blbosť, aby firma na základe jednej návštevy u chorého zamietla vyplatenie náhrady PN. Nenechal by som sa odradiť takýmto tvrdením.

Veď mohlo sa stať, že dotyčný práve vtedy spal, nepočul zvonček alebo bol práve vo vani. To by museli asi inak preukázať, že porušuje liečebný režim. Trebárs pri opakovanej návšteve by preukázateľne nebol doma, alebo by ho prichytili pri inej činnosti v dome alebo mimo domu (napríklad pracoval by na stavbe vlastného alebo cudzieho domu).

Raz som videl reportáž na niektorej nemeckej satelitnej TV, kde firmy si najímali detektívov, ktorí zháňali riadny dôkazový materiál, že chorí porušujú liečebný režim. Jeden práve taký, ktorý bol na maródke s krížami, svižne pracoval na stavbe domu. Všetko pekne natočili a mali dôkaz - nemocenské nevyplatili.

Takže nedaj sa, tá jedna návšteva ich podľa mňa neoprávňuje nevyplatiť náhrady. Iné by bolo, keby ťa prichytili večer (alebo aj cez deň)v krčme chlastať o 106. Ja by som žiadal jednoznačný dôkaz z ich strany, že si porušila liečebný režim. Inak by som to hlásil na inšpektorát práce.
UTA
17.07.07,19:33
este raz dakujem.... skusim to znova prebrat so zamestnavatelom a ked nepochodim, tak veru pojdem na ten inspektorat.. aspon sa spytat, lebo naozaj som doma lezala a marodovala o 106 a nie popijala... i ked by som to radsej vymenila.... :rolleyes: