pez
17.07.07,07:28
Prosim o radu... som konateľom firmy, zaroven spolocnikom asi pol roka. Za ten cas som stihol podpisat zopar leasingovych zmluv a uverov na auta a zmluv na telefony a podobne, samozrejme nie pre mna ale pre majitela firmy ale kedze konatelom som bol ja tak tam musel ist moj podpis a moje udaje. V sucastnosti sa chcem vzdat konatelstva. Zaujima ma ci bude mat na mna ako fyzicku osobu nejaky dopad - platenie tych uverov a inych nakladov vzniknutych pri podpise zmluv. Alebo odstupenim to prechadza na dalsieho konatela, respektive je to na firme ako pravnickej osobe. MOze ma niekto za nieco stihat? Vopred dakujem.
josh
17.07.07,07:06
Podpis konatela, ak je v sulade so zakonom, zavazuje priamo spolocnost ako pravnicku osobu. Tzn. nie teba, ale spolocnost.
A este ti vysvetlim rozdiel v pojmoch "majitel firmy" a "spolocnik" (pisal si, ze si podpisoval nieco pre majitela firmy a potom ze si spolocnik). Majitel a spolocnik je vlastne to iste. Ked si spolocnik, si aj majitel firmy, ide ti zisk (resp. strata). Firma patri aj tebe. Mozes (podla vysky podielu) rozhodovat o chode spolocnosti.
pez
17.07.07,07:31
Dakujem,to som potreboval pocut... Ja som spolocnik s 15% podielom, ako majitela som myslel spolocnika s 55% podielom.
JAJA11
17.07.07,07:36
Dakujem,to som potreboval pocut... Ja som spolocnik s 15% podielom, ako majitela som myslel spolocnika s 55% podielom.

Takže 15 % sa podieľaš aj na pohľadávkach a záväzkoch firmy. (Leasingy a ostatné zmluvy).:rolleyes:
pez
17.07.07,07:38
ale iba do vysky nesplateneho vkladu, ci ako... a ked je splateny...?