darat89
17.07.07,08:30
Moja otázka znie, ak máme uzávierku účtovnú 15. v mesiaci s transportom hospodárenia materskej firme a uzavretím mesiaca, čo s faktúrami, ktoré majú zdanitelne plnenie zapredchádzajúci mesiac a prídu mi po tomto dátume. Čo s nimi. Pri uzávierke mám aj vystavený výkaz DPH.
Vladimír Ozimý
17.07.07,06:32
a teraz na vstupe alebo na výstupe alebo aké fa...ak na vstupe zahrniete ich do dph v nasledujúcom daňovom priznaní...ak ide o výstup tak dodatočné ...ale inak nechápem celkom otázke priznám sa...
plavčík
17.07.07,06:43
Prečo by si robil dodatočné? V priebehu účtovného roka môžeš DF zahrnúť aj v nasledujúcom DP DPH a pri vyšlích fa preda vieš že si do 15 dňa povinný vystaviť daň doklad na zdaniteľné plnenie viažúce sa k pladbe či predchádzajúcemu mesiacu, takže po 15 už nevystavuješ fa za predchádzajúci mesiac. Takže nevidím problém.
Vladimír Ozimý
17.07.07,07:26
Prečo by si robil dodatočné? V priebehu účtovného roka môžeš DF zahrnúť aj v nasledujúcom DP DPH a pri vyšlích fa preda vieš že si do 15 dňa povinný vystaviť daň doklad na zdaniteľné plnenie viažúce sa k pladbe či predchádzajúcemu mesiacu, takže po 15 už nevystavuješ fa za predchádzajúci mesiac. Takže nevidím problém.

no ale realita je častokrát taká že sa dá dátum na fa 15 ale vystaví sa až napr. 23 pretože kým to prejde celou procedúrou schvalenia atd...tým pádom on ma uzavretý mesiac a zrazu sa nachádza nejaká fa na výstupe ktorú musí zahrnúť do predchádzajúceho mesiaca a musí podať dodatočne ak bolo už riadne posladné...pri vstupe to nemusí zahrnie v období kedy obdržal doklad...o tom hovorím...