LENDŽA
17.07.07,10:12
Môže byť vystavená fa s dátumami:
dátum splatnosti : 07.06.2007
dátum vyhotovenia : 24.05.2007
daňová povinnosť :24.05.2007
dátum dodania :13.06.2007

Viem , že od dodania tovaru , alebo služby sa vystavuje fa do 15 dní , ale nevie ako je to naopak. Musím zaúčtovať fa vyšlú , v kt. mám dátumi , ako som písala hore nviem či to je správne . Poradíte mi prosím? Ďakujem.
Vladimír Ozimý
17.07.07,08:30
no je to domotané riadne ta faktúra...no vystaviť faktúru pred dodaním môžete ale aby ste to aj dodržali a zdokladovali čo tam máte uvedené na tej fa...dodané 13.6.
LENDŽA
17.07.07,08:56
Tomu stále nerozumiem. Trošku polopate môže to tak byť , alebo nie.Do koľkých dní od vystavenia fa sa môže dať dátum dodania a daňová povinnosť? Dátum dodania a daňová povinnosť musia mať rovnaký dátum?Ďakujem.
Vladimír Ozimý
17.07.07,09:00
Tomu stále nerozumiem. Trošku polopate môže to tak byť , alebo nie.Do koľkých dní od vystavenia fa sa môže dať dátum dodania a daňová povinnosť? Dátum dodania a daňová povinnosť musia mať rovnaký dátum?Ďakujem.


v zákone je len zadefinované že faktúru je platiteľ dane povinný vystaviť do 15 dní od dodania služby/tovaru...ale nie je napísané ako v predchádzajúcom zákone že faktúra niesmie byť vystavená pred dodaním...to jest môže byť aj takto dôležité je aby ste dokladovali že 13.6.2007 došlo k dodaniu...to je celé..
LENDŽA
17.07.07,09:06
Jedná sa o fakturovanie reklamnej činnosti (noviny - týždenník). Ako to má býť teda zdokladované?Ďakujem
Vladimír Ozimý
17.07.07,09:20
Jedná sa o fakturovanie reklamnej činnosti (noviny - týždenník). Ako to má býť teda zdokladované?Ďakujem


dodanie služby môže nastať buď poskytnutím danej služby(na základe zmluvy, vydanie časopisu, vykonanie reklamnej činnosti )alebo úhradou v prípade že je prijatá záloha na služby...