jandika
17.07.07,11:41
Ahojte, prosím poraďte mi.

Naša firma minulý rok odvádzal viac dane z príjmov zo závislej činnosti, ako mal. Dane zo mzdy boli dobre vyrátané aj zrazené od zamestnanov len z nejakého dôvodu fimra odvádzala každý mesiac viac. Teraz pri kontrole zistili že máme preplatok. Pani na daňovom úrade mi povedala, že ten preplatok môžem vyrovnať tak, že budúci mesiac odvádzam o toľko menej.
Teraz mám problém to zaúčtovať. Prosím poraďte mi, kam mám ten preplatok zaúčtovať, keďže daňovú povinnosť znížim na účte 342, ale aký účet mám používať na druhú stranu?:confused:
Aljok
17.07.07,09:49
Ak firma uhradila vyššiu daň ako mala, tak by Ti ten preplatok mal visieť na účte 342. Teraz keď odvedieš menšiu daň, mal by sa Ti účet 342 vyrovnať.
jandika
17.07.07,10:20
Ano, aj ja to tak myslím. Mám otázku, či to nejak treba aj interne zaúčtovať, že sme tam mali preplatok, alebo to len tak nechám a je to vyrovnané?
Aljok
17.07.07,10:23
Ak si správne účtovala predpisy aj úhrady dane, tak by si mala mať účet 342 vyrovnaný. Interne nič nepreúčtovávaš. Skontroluj si účet 342.
jandika
17.07.07,10:25
OK, ďakujem
krytero
05.04.11,21:51
Ahoj

neviem či to tu píšem správne ak nie prosím zaradte to kam to patrí ďakujem :)

rád by som sa spýtal jednu vec

klient (s.r.o.) sa nachádza v likvidácii a prišlo mi z daňového úradu, že evidujú preplatok na dani zo závislej činnosti za rok 2006

A neviem, či môžem ešte žiadať o vrátenie toho preplatku alebo ako postupovať...

som z toho celkom zmätený tak ak niekto môže poradiť budem vďačný

Ďakujem
Tweety
06.04.11,06:21
Ahoj

neviem či to tu píšem správne ak nie prosím zaradte to kam to patrí ďakujem :)

rád by som sa spýtal jednu vec

klient (s.r.o.) sa nachádza v likvidácii a prišlo mi z daňového úradu, že evidujú preplatok na dani zo závislej činnosti za rok 2006

A neviem, či môžem ešte žiadať o vrátenie toho preplatku alebo ako postupovať...

som z toho celkom zmätený tak ak niekto môže poradiť budem vďačný

Ďakujem
AK je preplatok, treba oň požiadať.