Evita M
17.07.07,14:17
Dobrý deň,
ku 30.6.2007 sme s jedným našim zamestnancom rozviazali pracovný pomer dohodou . Jeho poslednú výplatu požadoval vyplatiť v hotovosti.Náš majiteľ mu vyhovel a spolu s konateľom a ešte jedným zamestnancom mu ju osobne odovzdali. Po prepočítaní a prevzatí hotovosti ( teraz už bývalý zamestnanec) odmietol podpísať pokladničný doklad.
Máme teraz dva problémy - ako zdokladovať výdaj v pokladni a ako zdokladovať že bola mzda skutočne vyplatená?
Vopred ďakujem za radu.
Tweety
17.07.07,12:19
No, ak nie je podpis zamestnanca, tak asi nijako. A určite ich prevzal?, ak áno, potom nevidím dôvod nepodpísania prevzatia. Bez podpisu nezdokladuješ výdaj z pokladne, ani prevzatie.
evina
17.07.07,12:32
Dobrý deň,
ku 30.6.2007 sme s jedným našim zamestnancom rozviazali pracovný pomer dohodou . Jeho poslednú výplatu požadoval vyplatiť v hotovosti.Náš majiteľ mu vyhovel a spolu s konateľom a ešte jedným zamestnancom mu ju osobne odovzdali. Po prepočítaní a prevzatí hotovosti ( teraz už bývalý zamestnanec) odmietol podpísať pokladničný doklad.
Máme teraz dva problémy - ako zdokladovať výdaj v pokladni a ako zdokladovať že bola mzda skutočne vyplatená?
Vopred ďakujem za radu.
Vyplatila by som ju na VPD majiteľovi /konateľovi/ a dotyčnému povedala, že výplatu prevzal pred troma svedkami /napíšte o tom krátky záznam/ a po tom sa uvidí, či im podpíše...
tinaM
17.07.07,12:39
Vyplatila by som ju na VPD majiteľovi /konateľovi/ a dotyčnému povedala, že výplatu prevzal pred troma svedkami /napíšte o tom krátky záznam/ a po tom sa uvidí, či im podpíše...
Ale konateľ by musel byť splnomocnený k prevzatiu zamestnancovej výplaty. Podľa môjho názoru pokladník nemôže vyplatiť mzdu hocikomu bez splnomocnenia.

Nestačil by len ten záznam?
Možno sa mýlim.:confused:
Evita M
17.07.07,12:43
Spísali sme záznam o prevzatí s popisom celej situácie . Podpísali to traja zúčastnení. Toto sme priložili do pokladne . Len či to obstojí napríklad právne ak by to chcel vymáhať, alebo z nejakého iného dôvodu, ktorý momentálne netuším, lebo nie som právnička.
A ďakujem za radu. :-)
evina
17.07.07,12:43
Ale konateľ by musel byť splnomocnený k prevzatiu zamestnancovej výplaty. Podľa môjho názoru pokladník nemôže vyplatiť mzdu hocikomu bez splnomocnenia.

Nestačil by len ten záznam?
Možno sa mýlim.:confused:

Skús len ten záznam, možno pomôže aj to.

Ja osobne nevidím problém dať peniaze konateľovi, ktorý z nich vyplatí mzdu XY.....