Halli
17.07.07,17:00
...stretla som sa prvý krát s týmto.../zrušené/
Orsz
17.07.07,15:06
...stretla som sa prvý krát s týmto... to koľko titulov z jednej školy sa u nás ešte vmestí na OP?:eek:

Toľko koľko ich máš. Ja mám tiež Bc, a keď pôjde všetko OK, dúfam, budúci rok tam pribudne aj Ing. - oba preto, lebo sú to dve rôzne školy. Ak by si získala 2x tituly Ing z rôznych škôl - píše sa len jeden, ale ak máš z jedenj školy Mgr., z inej PHDr., píšu sa Ti oba. Ale aj tak myslím, že to nie je povinné na zápis do OP - môžeš si vybrať - ten najvyšší.
Orsz
17.07.07,15:11
Však to mi je jasné, ale toto je z jednej školy...

Aha,........ no neviem, v podstate sa jedná o dve štátnicové skúšky, na oba tituly sú osobitné diplomy, tak asi je to možné.....
Olice
17.07.07,15:57
Tiež poznám zo svojho okolia prípad, keď si jeden pán píše Bc.Ing.
V tomto prípade je to určite tak, že aha pozrite sa čo mám. Neviem síce,či to má v OP, ale pri korešpondencii je na to veľmi úzkostlivý.:mad:
ZEvina
18.07.07,05:27
Tiež poznám zo svojho okolia prípad, keď si jeden pán píše Bc.Ing.
V tomto prípade je to určite tak, že aha pozrite sa čo mám. Neviem síce,či to má v OP, ale pri korešpondencii je na to veľmi úzkostlivý.:mad:

Ja som mala kolegyňu, ktorá na svoj titul bola taká úzkostlivá, že si ho písala aj na toaletný papier (skutočne nežartujem - každá sme mali svoj kotúč a ona si ho značila) a nedajbože niekto zabudol pri oslovení použiť aj titul, hneď ho opravila. Keď ju oslovili pani inžinierka, tak nepotrebovala ani priezvisko:confused: , ale kto ju poznal vedel, že ten titul bol "kúpený". Ja osobne si vážim všetkých vzdelaných ľudí a myslím si, že ten titul niektorým len zdobí meno.
AlaNR
18.07.07,07:55
Tiež som mala takú kolegyňu, sedela so mnou v kancelárii, mala o dva roky viac, skončenú vysokú školu a tvárila sa strašne dôležito.
Pri jedných inventúrach nám zahlásila, že ona nebude chodiť po prevádzke a spisovať drobný majetok, pretože ona má titul...
Podotýkam, že bola prijatá na miesto účtovníčky, a nad sebou mala pomaly celú firmu...
Tak sme s kolegyňami skonštatovali, že v tomto jej prípade sa bolo treba inteligentný narodiť...

Na druhej strane, môj polovičiak má titul a nedal si ho zapísať ani do občianskeho. Jeden rok mu "pán" docent nechcel dať skúšku, pretože mu doslova nič nepriniesol... Preto chodil do školy o rok dlhšie, a teraz vyhlasuje, či sa tým má ešte aj chváliť.
Mnoho ľudí ani nevie, že je Ing. ...
misomiso
18.07.07,08:07
Ja mam natlacene 2 verzie vizitiek. Vacsinu mam bez titulu, iba si 10% mam s titulom. V zahranici posobia rozne tituly pred menom skor odstrasujuco. U nas ich tiez nepouzivam - s vynimkou kontaktu s malomestiacky zalozenymi ludmi. Na to su tie specialne vizitky s titulom.
Ajuška
18.07.07,18:03
... Ja osobne si vážim všetkých vzdelaných ľudí a myslím si, že ten titul niektorým len zdobí meno.

...a vôbec nie je "patentom k rozumu"... ako onehdá vravieval môj skvostný kolega VŠ...:rolleyes:
kaja29
24.07.07,08:22
Tiež poznám zo svojho okolia prípad, keď si jeden pán píše Bc.Ing.
V tomto prípade je to určite tak, že aha pozrite sa čo mám. Neviem síce,či to má v OP, ale pri korešpondencii je na to veľmi úzkostlivý.:mad:


Tak to používajú väčšinou ľudia, ktorí majú ukončené VŠ vzdelanie technického, prípadne ekonomického zamerania a neskôr začali študovať humanitný smer, napr. právo.
VERONIKA6
24.07.07,08:36
Proti používaniu titulov nemám nič. Keď človek niečo dosiahol, nech okolie o tom vie. Samozrejme, sú tie výnimky, ktoré k titulom prišli veľmi ľahko.
Akurát sa pozastavujem nad tým /skúsenosť z môjho pracoviska/ keď sa nechá titulovať inžnier a nie je ním. Keď u nás takého neinžiniera hľadajú, každého upozorním, že bez inžiniera. Ale ten konkrétny človek si tak kľudne nechá hovoriť.
misomiso
24.07.07,09:51
Proti používaniu titulov nemám nič. Keď človek niečo dosiahol, nech okolie o tom vie.

Problem je v tom, ze nie vzdy je z titulu vidiet, co clovek dosiahol. :) Inak - VS vzdelaneho cloveka obycajne poznas pri vzajomnom rozhovore, a ak to na nom nevidno, tak potom smola.:mee:
Olice
24.07.07,14:38
Tak to používajú väčšinou ľudia, ktorí majú ukončené VŠ vzdelanie technického, prípadne ekonomického zamerania a neskôr začali študovať humanitný smer, napr. právo.
Tento konkrétny pán začal študovať na Bc. po ukončení stredoškolského vzdelania. Po dvoch rokoch tento titul získal a potom z odstupom asi dvoch rokov si dorobil titul Ing. To boli ďalšie tri roky štúdia. Mne by ani nevadilo, že tie tituly používa, ale to aký je to falošný človek, ktorý si neváži nikoho a nič okrem seba a tých, ktorých práve potrebuje a zrejme tak k tým titulom aj prišiel.
Ale to už je o inom.
Moja starká vždy hovorila "komu česť tomu česť, somárovi trúba".;)
ZEvina
25.07.07,05:01
Moja starká vždy hovorila "komu česť tomu česť, somárovi trúba".;)


moja trošku inak: komu česť, tomu česť, pastierovi trúba!