jogo
17.07.07,17:23
Zdravim,

mam na vas jednu zaciatocnicku otazku. Este mam vcelku hokej v roznych platbach, odvodoch a daniach, kedze len zacinam so zivnostou.

Potreboval by som spocitat cisty zisk zo zarobku. Povedzme ze moj prijem je 4000 Sk / den, z toho:
2000 SK - mam naklady (hotel, cestovne, stravne)
2000 Sk - platba za moju pracu

Teda pre jeden mesiac s 20 prac. dnami je to 80 000Sk => ako spocitam cisty prijem?

Dakujem.
Orsz
17.07.07,15:25
Zdravim,

mam na vas jednu zaciatocnicku otazku. Este mam vcelku hokej v roznych platbach, odvodoch a daniach, kedze len zacinam so zivnostou.

Potreboval by som spocitat cisty zisk zo zarobku. Povedzme ze moj prijem je 4000 Sk / den, z toho:
2000 SK - mam naklady (hotel, cestovne, stravne)
2000 Sk - platba za moju pracu

Teda pre jeden mesiac s 20 prac. dnami je to 80 000Sk => ako spocitam cisty prijem?

Dakujem.

Od príjmu si musíš odpočítať odvody do SP, ZP, náklady na cestovné......ale tvoj čistý mesačný príjem môže byť rôzny.....v závislosti aké náklady Ti vznikajú, tie nemusia byť vždy v rovnakej výške, takže nie je ľahké odpovedať presne :rolleyes: .
jogo
17.07.07,15:30
- odvody do SP nebudem prvy rok odvadzat

aspon priblizny prijem? nech viem ci si mam pytat viac ;o)
Anja111
17.07.07,15:41
Zdravim,

mam na vas jednu zaciatocnicku otazku. Este mam vcelku hokej v roznych platbach, odvodoch a daniach, kedze len zacinam so zivnostou.

Potreboval by som spocitat cisty zisk zo zarobku. Povedzme ze moj prijem je 4000 Sk / den, z toho:
2000 SK - mam naklady (hotel, cestovne, stravne)
2000 Sk - platba za moju pracu

Teda pre jeden mesiac s 20 prac. dnami je to 80 000Sk => ako spocitam cisty prijem?

Dakujem.
Ak vychádzam z toho, čo si uviedol, tak nasledovne:
Príjem 80000 Sk
Výdavky - 40000 Sk (hotel, cestovné, stravné)
Čistý príjem 40000/mesačne.
Ale to sa mi nezdá. Podľa mňa musíš ešte odpočítať odvody do ZP, nákup režijného materiálu (kancelársky papier, perá, dierkovač, spinkovač, kalkulačka,... a pod.), ak používaš telefón, tak náklady naň, možno PC, tlačiareň, prípadne odpisy z dlhodobého majetku,...
No proste, možností je veľa a preto sa nedá jednoznačne odpovedať.