mandala
17.07.07,18:44
Pekný deň prajem všetkým. Prosím Vás o radu k blížiacemu sa termínu podania priznania DPH. Konkrétne: je vystavená faktúra X dodávateľom na rezivo. Cena bez dane cca 155.000,-- Sk, daň cca 29.000,-- Sk, spolu 184.000,-- Sk. Odberateľ je platcom DPH. V priznaní DPH táto fa má spadať pod aký §? Odberateľ má živnosť na dovoz a vývoz dreva. Ďakujem za všetky odpovede.
Orsz
17.07.07,16:47
Pekný deň prajem všetkým. Prosím Vás o radu k blížiacemu sa termínu podania priznania DPH. Konkrétne: je vystavená faktúra X dodávateľom na rezivo. Cena bez dane cca 155.000,-- Sk, daň cca 29.000,-- Sk, spolu 184.000,-- Sk. Odberateľ je platcom DPH. V priznaní DPH táto fa má spadať pod aký §? Odberateľ má živnosť na dovoz a vývoz dreva. Ďakujem za všetky odpovede.

Teba nezaujíma odberateľ na čo je zameraný, Ty to predávaš tu v tuzemsku a pre teba je to dodanie tovaru, resp. materiálu podľa § 8 zákona o DPH - na tento účel však netreba uvádzať odvolávku na §.
mandala
17.07.07,16:59
Ďakujem, ja som si tiež myslela že je to § 8, ale nebola som i istá. Ešte raz ďík
tinaM
17.07.07,20:19
Pekný deň prajem všetkým. Prosím Vás o radu k blížiacemu sa termínu podania priznania DPH. Konkrétne: je vystavená faktúra X dodávateľom na rezivo. Cena bez dane cca 155.000,-- Sk, daň cca 29.000,-- Sk, spolu 184.000,-- Sk. Odberateľ je platcom DPH. V priznaní DPH táto fa má spadať pod aký §? Odberateľ má živnosť na dovoz a vývoz dreva. Ďakujem za všetky odpovede.
Dodávateľ je registrovaným platiteľom DPH?
Pýtam sa len pre opatrnosť, lebo z otázky som vycítila, ako keby Vám povedal odberateľ, že máte vystaviť fa s DPH.
FA s DPH môže vystaviť len registrovaný platiteľ DPH.
Ak vystaví neplatiteľ fa s DPH, musí ju v každom prípade odviesť.

Možno zbytočné obavy, ale čo keď.:confused: