slymarci
17.07.07,20:08
U mojej malej dcerky ( 15 mes. ) sa zacali objavovat pigmentove skvrny bledsej farby ako je farba pokozky. Prva bola na rucke, dalsie zacinaju objavovat na predlaktiach. Detska doktorka mi povedala, ze to netreba riesit. da sa tomuto sireniu nejako predist, alebo zastavit. Nieco s tym robit ? Tinka okrem malych prechladnuti je uplne zdrave a krasne zive dietatko. Vopred dakujem
Melnick
17.07.07,18:11
Lekárka Ťa nemá ukľudňovať,ale v zárodku má liečiť chorobu,aby neprepukla. Dcérka bude neskôr nešťastná. Nepodceňuj tie malé fliačky.
http://zena.centrum.sk/zdravi/clanek.phtml?id=100001717
Psycholog
18.07.07,04:08
Naprosto souhlasím s článkem na webu:http://zena.centrum.sk/zdravi/clanek.phtml?id=100001717
Bílé skvrny se v současnosti objevují u lidí velmi často. Jsou způsobeny opakovanou konzumací mléčných výrobků, především mléka a smetany s dlouhotrvající spotřebou, což je dnes každé. Signalizuje to ukládání tuků a hlenů v dýchacím a reprodukčním systému. Často je možno konstatovat i hormonální nerovnováhu v práci štítné žlázy, slinivky břišní a pohlavních žláz. Tento stav přispívá k tvoření cyst, tumorů a rakoviny - prsu, tlustého střeva a reprod.orgánů.
K postupnému zlepšení je zapotřebí mnoho času. Je nutné vyloučit mléčné výrobky a zvýšit spotřebu obilovin a čerstvé zeleniny. Nepoužívat ve zvýšené míře rostlinný olej! Nutný je vitamín B1 (ledvinky, hrášek, pivní kvasnice, slunečnicová semínka, játra, srdce), jíst strouhanou mrkev. Zachvácená místa lze natírat šťávou z ľubovníku bodk.(třezalka). Odstranit nemocné zuby, hnisající mandle, léčit zánětlivé stavy. Vitiligo NEPODCEŇOVAT!!!! Petr
raya1
20.07.07,06:36
Tak toto sú všetko nové informácie , za tie roky, čo sa snažili moji rodičia a potom aj ja o nejakú liečbu mi toto nikto nepovedal.
Kedysi ako liečba "letelo more a slnko " no nikto sa nepozeral na dôsledky - splálená pokožka, bolesti, ..... Dnes je to práve naopak - vôbec nie slnko, .....
Z vlastnej skúsenosti viem, aké je to ťažké - najskôr ako dieťa, potom ako dospelá - ale nedá sa nič robiť. Na človeka treba pozerať inak - nie či má " kozmetickú chybu "
je to veľmi ťažké, ešte aj dnes, pri práci s ľuďmi, na rôznych stretnutiach, .....
Aj ja ešte občas potrebujem posilu a povzbudenie, takže veľa sily a zdaru,hlavne že ja dcéra zdravá a hlavne - je Vaša !
Takže ešte raz - hlavu hore a držte sa !
Hanka
20.07.07,07:45
Mna by zaujimalo co s uplne opacnym problemom, ked sa robia tmave skvrny. Ma niekto skusenosti s liecbou hnedych skvrn?
Psycholog
23.07.07,10:11
Tmavohnědé skvrny jsou projevem vylučování nadbytku sacharidů, především mono- a disacharidů, to je cukru řepného a třtinového, medu, cukru ovocného i mléčného. Jestliže se skvrny objevují na určitých drahách orgánů, jsou znamením, že nadměrné konzumace cukru příslušným orgánům škodí. Tak např. Skvrny, které najdeme na hřbetě rukou a paží – tj na drahách tlustého střeva – jsou zrcadlem funkce střev. Výskyt tmavých skvrn je přechodný. Jajich zmizení ukazuje, že zmizely i problémy příslušného orgánu.
Jako příklad uvádím umístění skvrn a postižený orgán:
čelo – oblast střev, tváře – oblast plic, nos – oblast srdce, kolem úst – reprodukční orgány, dásně – oblast ledvin, ramena – zažívací trubice, hrudník – oblast plic a srdce, záda – oblast plic.
Modré skvrny, které se někdy objevují na svalech, na povrchu svalových zón, jsou způsobeny zpomalením nebo stagnací krevního oběhu. Modré skvvrny se velmi zřídka objevují u lidí, kteří se stravují vyváženě. Ke vzniku skvrn dochází jen při nadměrné spotřebě ovoce, ovocných šťáv, sladkostí, drog nebo chemických látek vč. syntetických vitamínů.
Hanka
24.07.07,05:22
Psycholog, dakujem. Mozes hodit link na zdroj z ktoreho si cerpal? :)
Psycholog
24.07.07,09:19
Hanko, link neznám, informace jsou na základě studia (6. měsíčního kurzu v USA) orientální diagnostiky - čínské medicíny a jiné alternativní medicíny pro laiky. V ČR vyšla svého času (asi 1991?) kniha Michio Kushi: Orientální diagnostika. Publikace na Slovensku neznám. Něco mám zveřejněno v knize: "Civilizační choroby, výživa a my" na webu infoturiec.sk/dr_necas, vydal jsem ji 2x v ČR a je rozebrána. Základní a dostačující info viz příloha. (S)měj se krásně, Petr
Hanka
24.07.07,09:51
Psycholog - dakujem :)
Melnick
25.07.07,14:38
Hanko, link neznám, informace jsou na základě studia (6. měsíčního kurzu v USA) orientální diagnostiky - čínské medicíny a jiné alternativní medicíny pro laiky. V ČR vyšla svého času (asi 1991?) kniha Michio Kushi: Orientální diagnostika. Publikace na Slovensku neznám. Něco mám zveřejněno v knize: "Civilizační choroby, výživa a my" na webu infoturiec.sk/dr_necas, vydal jsem ji 2x v ČR a je rozebrána. Základní a dostačující info viz příloha. (S)měj se krásně, Petr
Je úžasné ,stretnúť tu takýchto ľudí. Vďaka. ? Peter.?
Psycholog
26.07.07,03:39
Je úžasné ,stretnúť tu takýchto ľudí. Vďaka. ? Peter.?
Všude žijí lidé. Petr
Ajuška
27.07.07,20:03
Všude žijí lidé. Petr
...som v nemom úžase ako reaguješ na akýkoľvek problém... je pre mňa zážitok stretnúť Č-loveka... hoci takouto formou... ďakujem...:rolleyes:

/nechápala som že porada body 0... až ma systém upozornil že v hobby sa to nedá...:mee:/
miriamka93
21.07.08,06:50
chcela by som vám povedať že taktiež tým trpím a som v tom naj lepšom veku.:(mam 15 rokov a vitiligo mam od 12-tich rokov.Skúšala som aj drahú vecičku menom vitix ale nezabralo.A teraz skúšam fototerapiu.Najprv ma natrú kyselinou a o hodinu na to ma opaľujú UVB lampu.Fľaky oružoveli a teraz len čakať či naspäť zblednú alebo spigmentujú.Opaľovanie má byť 30 krát.Tak keď skončim s ožarovaním dám vedieť ako to dopadlo.Ale ja som sa uspokojila tým že ak toto nezabeie budem to riešiť pančuchami v spreji.Stojí to síce 990,- ale vydrží to 20-25 použití a zmyje sa to až teplou vodou a mydlom takže nemusíte sa obávať zmoknutia alebo spotenia.A môžete to využiť aj na kúpalisko keďže tam mydlo nieje.Takže keď ma doopaľujú ja sa ozvem.zatiaľ sa majte.:)
michalina7
15.06.09,19:03
Ahojte,#
na cele sa mi vytvorila pigmentova skvrna.Mozete mi poradit,ako to odstranit?Ak sa to vobec da...
clarissa
16.06.09,15:20
ja mam falaky -hnede na cele a nad obočím...ako sa toho zabím....?!dakujem...
malalulu
22.06.09,10:56
Niekde som čítala, že domáci liek na bielenie takýchto škvŕn je:
- citronová šťava
- med zmiešať s mletou škoricou a natierať škvrny.
Musím priznať, že druhý spôsob som robila asi týždeň - na noc,
(mám na chrbte ruky tri dosť veľké tmavé fľaky), ale vzdala som to po týždni, lebo zašpinila som obliečky, lebo mi to zakaždým spadlo z ruky a v rukavici mi bolo horúco.
omglol99
28.02.11,23:22
PSYCHOLOG: prosim vas, viete mi poradit? trapia ma uz cca 3 roky hnede skvrny na lavej strane chrbta(cela lava lopatka) kde vyrastaju cierne a hrube chlpky. Neviete cim to je?

D.
Psycholog
01.03.11,06:46
PSYCHOLOG: prosim vas, viete mi poradit? trapia ma uz cca 3 roky hnede skvrny na lavej strane chrbta(cela lava lopatka) kde vyrastaju cierne a hrube chlpky. Neviete cim to je? D.
Dle Vašeho popisu problému se může jednat o Verrucae vulgares - neboli bradavice, které jsou s drsným povrchem, někdy rozeklaným až květákovitým - léčba přes kožního lékaře.
Pomoci může potírání vrchu bradavice vícekrát za den mlékem jež vytéká z čerstvě utržené nati vlaštovičníku (laštivičník).
Hnědá barva dle orientální diagnostiky většinou hlásí problémy v játrech nebo se žlučníkem. Nutná další diagnostika! Pak mohu zaslat čaj na léčbu.
Příčinou tohoto zbarvení je přemíra cukru v potravě - počítá se v to i cukr ovocný (hroznový) a cukr mléčný. Rovněž také v častém používání bílé rafinované rýže nebo glutamatu sodného E 621 (E620-625 kyselina glutamanová a její soli). Přidává se do sušených polévek, do směsí koření a masných výrobků. Přípustné množství je jen 1g/kg produktu, toto množsví je mnohonásobně překračováno v průmylovém zpracování.
Petr
omglol99
01.03.11,17:13
dakujem za odpoved. A je to podla vas to verucae vulgares vazne? Dakujem
Psycholog
02.03.11,07:19
Ne! Verrucae je latinský název pro běžnou bradavici - tj. jsou to benigní, většinou tuhé papulózní útvary virvé etiologie.
Petr