wagner
17.07.07,21:42
Kto mi poradí, či tieto extrémne teploty sú z pohľadu poistnej udalosti živlom. Od vysokej teploty sa mi žalúzie na oknách úplne vyduli a vypadávajú zo stĺpika. Pritom to isté mi spravili minulý týždeň a v sobotu ráno mi ich bol vymeniť za nové. Už večer boli v takom istom stave ako tie predchádzajúce. Dnes mi teplo odpálilo pripojenie na satelit - tak ma informoval opravár. Dom mám poistený aj na živel, preto by som chcela poradiť, či mi to poisťovňa musí zaplatiť.
misomiso
17.07.07,20:30
Obavam sa ze nie . Skor by som to videl na nekvalitne vyrobky a vyjovaranie sa dodavatelov. Inak by v Egypte vobec nemohli fungovat, tam je bezne o 10 viac.
wagner
18.07.07,14:39
Myslím si že máš pravdu. Čo hovorí výrobca neviem, ale ten čo mi to montoval sa nevyhovára. Tiež povedal, že to je chyba výroby. Teraz mi to vymení, ale čo potom, keď to spraví o 5 rokov a záruka bude preč. Zadarmo mi to už potom nevymení, v tomto vidím najväčší problém.
smutnacka
02.08.07,10:04
Vysoká klimatická teplota živlom nie je. Každá poisťovňa pod pojmom živel myslí obyčajne skupinu rizík, kt.sú podrobne definované vo Všeob.poist.podmienkach a Zmluvných dojednaniach, kt.sú neoddelit.súčasťou zmluvy. Obyčajne sú to povodeň, záplava, zemetrasenie, víchrica, krupobitie. Som poisťováčka a s poistením proti vysokej teplote som sa ešte nestretla.
V tvojom prípade ide o nekvalitu, ktorú by som ako spotrebiteľ žiadala odmontovať a vymeniť za úplne iný typ, príp. vrátiť peniaze.
wagner
02.08.07,11:54
Ďakujem, už sa stalo. Žalúzie sú už dva týždne odmontované, písomnú reklamáciu som poslala ešte v júli. Zatiaľ sa mi nikto neozval. Uvidím, čo spraví firma.