Danka123
18.07.07,08:11
Prosim Vás, nefunguje mi zvuk na PC. Repráky sú zapojené dobre. Všetko išlo, ale asi som niečo pokazila cez NERO a napaľovaním. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem
kochones
18.07.07,19:26
No mozno pomoze :

1. preinstalovat ovladace zvukovej karty
2. v Prislusenstvo - Systemove nastroje - Obnovenie systemu skusit obnovit system k skorsiemu datumu - ale opatrne
3. Pozriet v ovladacich paneloch ci nie je vypnuty zvuk, popr. ci nie su nastavene hlasitosti pre reproduktory na minimum.
Ľuboslav
19.07.07,04:34
1. to obnovenie systemu by som nerobil. mam malu siet doma a viac menej sa staram aj o pocitace vsetkych znamych a s tymto nastrojom od mrkvosoftu mam len negativne skusenosti. ano-obnovenie systemu je paradna vec. idealne je nainstalovat operacny system+vsetky ovladace+uzivatelske programy a nasledne pouzit nejaky externy program na odzalohovanie. nasledna obnova v pripade nutnosti zaberie max 1/2 hod (napr.acronis true image je fajn) ale skutocne neodporucam obnovenie systemu z win.
2. pri probleme typu "nejde mi zvuk" sa z 90% sa jedna o nastavenie start/nastavenie/ovladacie panely/zvuky a zvukove zariadenia kde byva zvuk zoslabeny alebo uplne vypnuty a preto "to nehra".
potom este treba pozriet do start/nastavenia/ovladacie panely/system/hardware/spravca zariadeni ci pri zvukovke nie je zlty vykricnik ktory by oznamoval momentalnu nefunkcnost zariadenia - riesenim je kliknut pravym tlacidlom na nefunkcne zariadenie odobrat ho zo systemu a restartovat pocitac. vsetky ovladace zostavaju takze ak sa nejedna o fyzicke poskodenie tak po restarte vacsinou nabehne a funguje. no a zvysne 1% sa radi do kolonky doma neopravitelnych a tam si aj tak nepomozete.
3.niekedy pomoze aj vyssie zmienovane preinstalovanie ovladacov ale to ma zmysel len pri zariadeniach ktore win sam o sebe nie je schopny rozoznat a tu si trufam tvrdit ze op sys win xp rozozna vsetky zvukove karty ktore su v sucasnosti na trhu (externe ovladace bez ktorych zariadenie neslo sprevadzkovat boli domenou op sys dos win95 a este ciastocne win98 ale xp uz takmer vsetko zvladnu same). nebudu sice fungovat kadejake vychytavky ale zvuk musi byt pocut aj s ovladacmi z win.
chlap
19.07.07,06:16
90% takýchto problémov, s ktorými si laik nevie poradiť, a ktoré vznikli zo dňa na deň "záhadným spôsobom") sa vyrieši jednou z nesledujúcich možností:

1. kontrolou zapojenia sieťového kábla na jednej aj druhej strane (repráky - zástrčka)
2. kontrolou zapojenia konektora na jednej aj druhej strane (repráky - PC)
3. kontrolou, či nebol stmený zvuk nechceným stlačením tlačítka na multimediálnej klávesnici určeného na okamžité stlmenie hlasitosti - zvyčajne sa dá zistiť na ikonke reproduktora pri hodinách v pravom dolnom rohu obrazovky

;)
Danka123
20.07.07,04:56
Ďakujem pekne všetkým, včera som to urobila. Mala som stlmený zvuk ako mi poradil CHLAP.
veronikasad
20.07.07,13:32
Aj ja mám v PC pár dní nejakého škriatka: Veľké písmená v strede klávesnice /B,N,Z/ nenapíšem so shiftom ako ostatné ale musím zapnúť Caps Lock./keď stlačím shift, nenapíše mi nič./ Poradí mi niekto ?

Ďakujem
--------
Veronika
Newww
20.07.07,15:15
Aj ja mám v PC pár dní nejakého škriatka: Veľké písmená v strede klávesnice /B,N,Z/ nenapíšem so shiftom ako ostatné ale musím zapnúť Caps Lock./keď stlačím shift, nenapíše mi nič./ Poradí mi niekto ?

Ďakujem
--------
Veronika
Skus si prepnut klavesnicu - stlac lavy ALT a SHIFT sucasne, pripadne pokial mas dole na liste vpravo oznacenie klavesnice (napr. SK) klikni na to pravym tlacitkom mysi a zvol vlastnosti.
veronikasad
20.07.07,15:22
Mám slovenskú klávesnicu a nastavenie slovenské. Nič som s prestavovaním klávesnice nerobila, raz sa mi zasekol počítač a odvtedy mi to nejde.

--------
Veronika
Teruškaqwert
19.12.07,13:29
1. to obnovenie systemu by som nerobil. mam malu siet doma a viac menej sa staram aj o pocitace vsetkych znamych a s tymto nastrojom od mrkvosoftu mam len negativne skusenosti. ano-obnovenie systemu je paradna vec. idealne je nainstalovat operacny system+vsetky ovladace+uzivatelske programy a nasledne pouzit nejaky externy program na odzalohovanie. nasledna obnova v pripade nutnosti zaberie max 1/2 hod (napr.acronis true image je fajn) ale skutocne neodporucam obnovenie systemu z win.
2. pri probleme typu "nejde mi zvuk" sa z 90% sa jedna o nastavenie start/nastavenie/ovladacie panely/zvuky a zvukove zariadenia kde byva zvuk zoslabeny alebo uplne vypnuty a preto "to nehra".
potom este treba pozriet do start/nastavenia/ovladacie panely/system/hardware/spravca zariadeni ci pri zvukovke nie je zlty vykricnik ktory by oznamoval momentalnu nefunkcnost zariadenia - riesenim je kliknut pravym tlacidlom na nefunkcne zariadenie odobrat ho zo systemu a restartovat pocitac. vsetky ovladace zostavaju takze ak sa nejedna o fyzicke poskodenie tak po restarte vacsinou nabehne a funguje. no a zvysne 1% sa radi do kolonky doma neopravitelnych a tam si aj tak nepomozete.
3.niekedy pomoze aj vyssie zmienovane preinstalovanie ovladacov ale to ma zmysel len pri zariadeniach ktore win sam o sebe nie je schopny rozoznat a tu si trufam tvrdit ze op sys win xp rozozna vsetky zvukove karty ktore su v sucasnosti na trhu (externe ovladace bez ktorych zariadenie neslo sprevadzkovat boli domenou op sys dos win95 a este ciastocne win98 ale xp uz takmer vsetko zvladnu same). nebudu sice fungovat kadejake vychytavky ale zvuk musi byt pocut aj s ovladacmi z win.
Aj ja mám tam taký výkričník ale ako ho mám odobrať?? to tam neni a tak ho odinštalovať ? zakázat ?:..
duves
19.12.07,17:48
tu si trufam tvrdit ze op sys win xp rozozna vsetky zvukove karty ktore su v sucasnosti na trhu (externe ovladace bez ktorych zariadenie neslo sprevadzkovat boli domenou op sys dos win95 a este ciastocne win98 ale xp uz takmer vsetko zvladnu same). nebudu sice fungovat kadejake vychytavky ale zvuk musi byt pocut aj s ovladacmi z win.
Mne w98 kedysi vzdy rozpoznal zvukovu kartu mediaforte. Vtedy uz lepsim standartom bola znacka SB. Zda sa mi zvlastne, ze vznikaju dnes na xp-cku problemy so zvukom.