Dúšava
18.07.07,09:50
Prosím o radu:
Doviezli sme tovar z Taiwanu, dopravu objednával dodávateľ a prefaktúroval nám ju. Clo a DPH na faktúre z Taiwanu sme riešili formou JCD a vyrovnali colnému úradu. Teraz nám prišli dodatočne dve faktúry od prepravcu z Nemecka, sú to skladovacie poplatky a prístavné poplatky za prekládku v Hamburku. Faktúry sú bez DPH. Neviem či to je samozdanenie, alebo to nepodlieha DPH. Ďakujem za odpoveď.
DušanČ
18.07.07,12:04
Mala by to byť preprava v súvislosti s dovozom, ktorá je taktiež oslobodeným plnením. Dodávateľ mal túto prepravu zahrnúť do ceny tovaru, keď ju objednal. Keď tak neurobil over si, či colnica zahrnula do základu dane pre colné účely aj túto prepravu, vrátane ostatných služieb. Ak áno, prepravu a poplatky účtuješ bez samozdanenia.
Dúšava
18.07.07,13:23
Dodávateľ to do ceny tovaru nezahrnul. Colnica to nemala predložené, nechceli na tie poplatkové faktúry čakať. Odôvodnili to tak, že to už bolo územie EÚ a je to bez dane. Ja teraz neviem, či to mám samozdaniť, alebo nie.
DušanČ
18.07.07,19:02
V tom prípade, keď tieto vedľajšie náklady spojené s dovozom nie sú zahrnuté ani v cene tovaru, ani neboli zahrnuté do základu dane pre colné účely, by som to považoval za samostatné plnenie a účtoval vrátane samozdanenia, pretože nemáš žiadny podklad pre oslobodenie od dane.
Dúšava
19.07.07,06:12
Ďakujem pekne za odpoveď.