foaswc
18.07.07,11:38
Chcela by som si overiť, či som pochopila správne údaje z Porady. Manžel je živnostník. Kúpil staré auto ( za 4.000,- Sk ) na prevoz materiálu, ktoré nezaradil do majetku firmy. Zaplatil cestnú daň. Píše knihu jázd. Môžem na konci mesiaca zaúčtovať do prevádzkovej réžie počet najazdených kilometrov vynásobených paušálom 6,20/km? Môžem dať do nákladov aj bloky za nákup benzínu?
mysimis
18.07.07,09:42
Chcela by som si overiť, či som pochopila správne údaje z Porady. Manžel je živnostník. Kúpil staré auto ( za 4.000,- Sk ) na prevoz materiálu, ktoré nezaradil do majetku firmy. Zaplatil cestnú daň. Píše knihu jázd. Môžem na konci mesiaca zaúčtovať do prevádzkovej réžie počet najazdených kilometrov vynásobených paušálom 6,20/km? Môžem dať do nákladov aj bloky za nákup benzínu?

Do nákladov dávaš počet najazdených km x 6,20 a podľa TP si vypočítaš spotrebu PHM. Potom už do nákladov bločky za nákup benzínu nedávaš.
veronikasad
18.07.07,09:46
Chcela by som si overiť, či som pochopila správne údaje z Porady. Manžel je živnostník. Kúpil staré auto ( za 4.000,- Sk ) na prevoz materiálu, ktoré nezaradil do majetku firmy. Zaplatil cestnú daň. Píše knihu jázd. Môžem na konci mesiaca zaúčtovať do prevádzkovej réžie počet najazdených kilometrov vynásobených paušálom 6,20/km? Môžem dať do nákladov aj bloky za nákup benzínu?

okrem paušálu 6,20sk/km si môže uplatniť vo výdavkoch spotrebu PHM, ktorú vypočítaš :

priemerná spotreba podľa TP : 100 x počet najazdených km x priemerná cena PHM v mesiaci

Samotné bloky PHM v účtovníctve neeviduješ.
--------
Veronika
Karol29
12.11.07,23:08
Ako zistím "priemernú cenu PHM v mesiaci"?
Ďakujem
Karol
Karol29
12.11.07,23:12
Ako zistím "priemernú cenu PHM v mesiaci"?
Ďakujem
Karol
liba2
12.11.07,23:50
Manual
13.11.07,06:13
ekonom99
13.11.07,09:18
okrem paušálu 6,20sk/km si môže uplatniť vo výdavkoch spotrebu PHM, ktorú vypočítaš :

priemerná spotreba podľa TP : 100 x počet najazdených km x priemerná cena PHM v mesiaci

Samotné bloky PHM v účtovníctve neeviduješ.
--------
Veronika
priemerná mesačná cena by sa nemala použiť, platí cena v deň použitia auta, alebo ked sa nevykonávajú žiadne iné cesty, tak cena z posledného tankovania.