moniq81
18.07.07,11:49
Ahoj poraďáci,

možno ma vysmejete, že táto téma je tu už spracovaná, ale mám s tým problém, preto sa na Vás opäť obraciam s prosbou o pomoc.:mee:
Takže v apríli sme vrátili zamestnancovi preplatok na dani 705 Sk a zároveň boli za všetky 3 mesiace minulého štvrťroka ovedené preddavky riadne v plnej sume. Pokašľala som to? Ako a kde uviesť teraz ten preplatok čo mal zamestnanec? Okrem toho mám ešte jedného zamestnávateľa, ktorý má preplatok, teda zamestnancom zrážal správne ale odvádzal viac. Ako najjednoduchšie vyriešiť toto /myslím aj v prehľade/???

Ďakujem
gabco
18.07.07,10:11
Treba urobiť opravný prehľad za 1.Q a v kalendárnom mesiaci 3/07 v r.2 uviesť preplatok z RZ , v r.6 upraviť odvodovú povinnosť a v r.7 skutočne odvedené preddavky a v najbližšom výplatnom termíne len zaplatiť o preplatok menej (od odvodovej povinnosti odpočítať preplatok), pokiaľ to nebolo v 3/2007 treba spätne opraviť mzdy.
Druhý prípad v ďalšom výplatnom termíne odpočítať od odvodovej povinnosti rozdiel medzi preplatkami a nedoplatkami a odviesť o to menej.(ak bolo preplatkov viac)

P.S. Vlastne musí sa ti sumár odvodovej povinnosti za 1 až6/2007 rovnať r.7 odvedené preddavky na daň za 1 až 6/2007