sancov
18.07.07,13:01
Zdravim Poradu,
mozete mi niekto ozrejmit otazky ohladne zakazu konkurencie? Ako SZCO predavam poukazy na rozne sluzby. Oslovila ma jedna ceska firma s ponukou na spolupracu a zalozili sme spolocnu SRO-cku, kde som jednym z dvoch konatelov. Ako som si tak brazdil po Porade, tak som natrafil na temy tykajuce sa zakazu konkurencie. A tu sa zacinam obavat, ze budem na tom zle. Ako SZCO a neplatca DPH chcem dokoncit svoju cinnost, co ale bude este nejaku dobu trvat (predavam poukazy na sluzby s platnostou niekolkych mesiacov, cize kym ich zakaznici realne vsetky vyuziju, este budem musiet fungovat ako SZCO, aby som ich nejak douctoval). Ale stal som sa aj konatelom novej firmy, ktora ma definovanu v zivnosti rovnaku cinnost, ako mam ja ako SZCO. Mozem teda byt vobec konatelom novej SRO-cky, alebo tym porusujem zakon a tyka sa ma zakaz konkurencie? Upozornujem, ze nebudem vystavovat faktury ako SZCO pre spolocnost, len chcem na zaklade zmluvy o vykone funkcie konatela poberat mesacnu odmenu.
sancov
19.07.07,13:15
...prosim radu...
sancov
20.07.07,08:29
:confused:
sancov
25.07.07,14:00
Nevie nikto poradit???
KEJKA
25.07.07,18:32
presnejšie odpovie právnik. Ja som však presvedčená, že ak ide iba o dokončenie rozbehnutých činností, tak zákon neporušuješ.
Nové zmluvy však musíš robiť v mene sro., ktorá ako píšeš má rovnaký predmet činnosti.