Helaaa
18.07.07,13:20
Chcem si zobrať úver na stavbu podnikateľských priestorov. Môže mi niekto poradiť, či je výhodnejšie si zobrať so založením majetku,alebo bez a ako sa účtuje? Ďakujem? Hela
Janka P
18.07.07,12:49
Podľa mojich skúseností z vybavovaním úverov (nemám ich zase až tak veľa ), predpokladám, že banka si po vyhodnotení podkladov, ktoré jej predložíte úrčí podmienky za akých je úver ochotná poskytnúť. Záruky však v každom prípade bude žiadať - záleží od výšky úveru - či už vo forme hnuteľného majetku, nehnuteľostí, pohľadávok...
WT67
18.07.07,12:58
K prvej casti otazky: zalezi od podmienok spolocnosti /banky/, ktora poskytuje uver a na zaklade vlastneho zvazenia. A uctovanie> prijaty uver je prijem nezahrn.do zakladu dane a jeho splacanie tiez je nedanovym vydavkom. Do vydavkov - prevadzkova rezia vstupuju len uroky z poskytnuteho uveru.
Helaaa
18.07.07,16:27
Ak budeme ručiť nehnuteľným majetkom, tak bude úrok 6 percentný a ak nebudeme ručiť, tak 8 percentný.
Lenže pri ručení treba platiť poplatky znalcovi, atď.
Chcela som vedieť, či niekto nemá skúsenosti a poradil mi, čo je výhodnejšie.
Helaaa
18.07.07,16:28
Ďakujem. Keď ho dostaneme, tak potom budeme účtovať.
betka
18.07.07,17:24
Skúste sa pozrieťdo do týchto príspevkov, ako získať úver, či financovať z vlastných zdojov alebo z cudzích...
http://www.porada.sk/t52917-cudzie-alebo-vlastne-zdroje.html?highlight=%FAver+banky
Helaaa
19.07.07,06:05
Ďakujem Betka.