Helaaa
18.07.07,13:55
Navštívila som v júni prvýkrát Čiernu Horu. Krásna príroda vnútrozemím,
príjemný pobyt pri mori.
Muška
18.07.07,12:05
Hela , popíš viac....:)
DušanČ
18.07.07,12:44
Pridám sa aj ja svojimi zážitkami z Čiernej Hory. Bol som tam v máji, síce už druhýkrát v živote, no z krajín bývalej Juhoslávie je tam príroda najkrajšia. Najkrajší zážitok je vidieť Boku Kotorskú, ale nielen preplaviť sa cez ňu, ale dostať sa na Lovčenský masív nad Kotor do výšky vyše 900 m n.m. Celý záliv pripomínajúci severské fjordy vidieť z tej výšky je pohľad na nezaplatenie. My sme sa tam dostali na bicykloch z opačnej strany vnútrozemia a do Kotoru sme schádzali unikátnou cestou vysekanou do skaly cez 24 serpentín. Z tej výšky je to ako letecký pohľad, no proste nádhera. Okrem toho sa vyplatí vidieť starobylé mestá Budvu, Bar, Herceg Novi a Ulcinj. Z prírodných krás ešte Skhadarské jazero, ktoré je spoločné s Albánskom. Pripomína svojím stepným charakterom Neziderské jazero v Rakúsku 35 km od Bratislavy. Vrele doporučujem všetkým. Ešte jedna perlička. Predstavte si, že v Čiernej Hore je úradná mena Euro.
Helaaa
18.07.07,12:57
Videla som Risanský, Kotorský a bývala som v Tivatskom zálive. Bolo to nádherné. Navštívila som Kotorský hrad, Tivat, Kotor, Budvu. Domov sme sa vracali cez Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu. Príroda je fakt nádherná. Tam sme šli cez Pivský Kaňon a ponad rieku Taru. Sledovali rafťákov. Značenie bolo síce
trochu čudné, ale príroda nádherná. Ľudia veľmi príjemní, ceny podobné ako u nás. Občas niekde neporiadok, ale na súkromných plážach čistota, pekné kaviarničky. Fakt nádhera.
Helaaa
18.07.07,13:00
Dušanko, neviem sa tu ešte zorientovať, môžeš mi prosím Ťa napísať, prečo na mojom príspevku je zámok? Dík.
Muška
18.07.07,15:07
Hela, nemáš tam zámok.
Ak myslíš tú šípku smerom nadol - to znamená, že si v tej téme prispela svojim príspevkom
Helaaa
18.07.07,15:18
Díky Muška, musím sa tu zorientovať. Prihlásila som sa síce v marci, ale veľa som tu nepobudla.
Helaaa
24.07.07,15:31
ahojte, kto bol este v Ciernej Hore a mate dobre skusenosti?
Helaaa
24.07.07,15:51
kto si zamiloval Montenegro ako ja piste a doporucte miesta, ktore by sme mohli navstivit.