chudaska
18.07.07,17:23
Ahojte poradaci,teraz si zakladam papiere a PD do šanonov /viem dost neskoro/ ale skor som sa k tomu nedopracovala a zistila som taku vec,ze nemam v PD v JU zauctovane odpisy ako posledný uzavierkový interný doklad, v podstate to potom nemam ani vo výkaze o príjmoch avýdavkov. Rozdiel v príjmoch a výdavkoch som v DP mala 27712 a teraz mi to vychadza že to malo byť len 15633, kedze ziadnu dan som neplatila,lebo na danovnika som si uplatnila sumu 90816 Sk,nic važne sa dufam nestalo, ale aj tak asi musim podat dodatočné daňové priznanie a tiez zaslat do SP opravený výpis? Aj ked platím odvody z minimálnej mzdy. Mám podat opravne alebo to mam nechat tak,nakolko ziadnu dan mi nedorubia, prosim poradte, neviem ako som to mohla prehliadnut.
tinaM
18.07.07,15:26
Môžeš si v r. 2006 uplatniť prerušenie odpisov.
Je to pre teba výhodnejšie, lebo neprídeš o nič. Odpisy si uplatníš v ďalších rokoch.
Dodatočné DP potom nemusíš podávať.
chudaska
18.07.07,15:35
Platí to aj v JU? A čo treba urobiť,ako postupovať? Ešte som to nerobila
Johanka
18.07.07,15:38
§22 Zákona o dani z príjmov
(9) Daňovník môže uplatňovanie odpisov hmotného majetku prerušiť, a to len na jedno celé zdaňovacie obdobie alebo viac celých zdaňovacích období; v ďalšom zdaňovacom období daňovník pokračuje v odpisovaní tak, ako by nebolo prerušené, pričom celková doba odpisovania sa predlžuje o dobu prerušenia odpisovania. Prerušenie odpisovania nemôže uplatniť daňovník, ak uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10; v takom prípade daňovník vedie odpisy len evidenčne a o túto dobu nemôže lehotu určenú na odpisovanie hmotného majetku predĺžiť.
tinaM
18.07.07,15:39
Platí to aj v JU? A čo treba urobiť,ako postupovať? Ešte som to nerobila
DP priznanie necháš tak ako je.

Na karty DHM vyznačíš rok, napíšeš odpisy neuplatnené.
Na budúci rok budeš odpisovať ako v prvom roku odpisovania /samozrejme, ak ešte vôbec odpisy neboli uplatňované/. V prípade, že áno, tak budeš odpisovať ako ďalších rokoch.

Platí to aj v JÚ.
chudaska
18.07.07,15:40
Ďakujem pekne za odpoved,takže v podstate necham daňové priznanie tak ako mam, a tie odpisy do PD nedoplnim s tym, že o rok sa mi to celé posunie, to ste ma potešili,lebo ked som si predstavila toho papierovania okolo toho. SUPER a pridávam bodík.