TBMB
18.07.07,19:40
Prosim Vas novy zakonik prace hovori o tyzdenom pracovnom case najviac 48 hod.Ak budem mat v org. 100% uväzok a u druheho zamestn. musim mat len 28% úväzok ? Aby som neprekrocila tyzdeny prac. cas alebo toho druheho zamestna. netrapi kde a kolko pracujem ak pracu urobim?
Podla nasho vedenia musim mat tyzdeny prac. cas max. 48 hodin u vsetkych zamestnavatelov. Vie mi niekto poradit. DAKUJEM
TBMB
18.07.07,17:49
Pomôze mi niekto, ako to ma byt.
TBMB
18.07.07,18:02
Vedenie nam povedalo, len tolko. Zakonik prace a pracovny cas. Oni si to tak vysvetluju. Ja si myslim, ze u jedneho zamestnavatela mozem mat uväzok maksimalne 128% a bude to podla zakona odpracovanych 48 hod. tyzdene. Nemysli si ze som velky pracant, ale ak chcem daku korunu zarobit musim mam hlavny pomer a u toho zamestnavatela aj naduväzok. Plat mape podla tabuliek verej. zaujem tak ziadne miliony
TBMB
18.07.07,18:21
paragraf 85 od.9
Moj problem :mam uväz. na 100% ako kuric a udrzbar, zaroven naduväzok u toho istehe zamest. 45% ako sofer. Myslis si ze je to spravne
TBMB
18.07.07,18:47
to druhe nieje dohoda o vykonani prace. Mam dve pracovne zmluvy
Jozef Mihál
18.07.07,19:08
Ak dovolíte, zapojím do debaty.

§ 50 Zákonníka práce:

"Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne."

Znamená to, že samostatne sa posudzuje aj ustanovenie § 85 ods.9:

"Pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas je najviac 48 hodín týždenne."

Po 1.9.2007 dochádza k zmene § 85 ods.9:

„Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.“

Čiže to, čo máte dohodnuté so zamestnávateľom, je v poriadku.
TBMB
18.07.07,19:10
:confused: Prosim Vas asi som prehriaty co z toho vypliva čiže ....
Jozef Mihál
18.07.07,19:26
...čiže ak máte u zamestnávateľa dva pracovné pomery, v každom osobitne môžete mať pracovný čas vrátane nadčasov najviac 48 hodín týždenne.

Inak:

Ak v jednom PP opracujete týždenne 40 hodín a v druhom týždenne povedzme 30 hodín, je to OK.
sylva
19.07.07,10:05
...čiže ak máte u zamestnávateľa dva pracovné pomery, v každom osobitne môžete mať pracovný čas vrátane nadčasov najviac 48 hodín týždenne.

Inak:

Ak v jednom PP opracujete týždenne 40 hodín a v druhom týždenne povedzme 30 hodín, je to OK.

Toto platí v súčasnosti.Avšak v niektorých denníkoch publikovali,že od 1.9.nebude možné mať viacero prac.pomerov, resp. že prac.čas z týchto pomerov sa bude sčítavať, a teda priemer týždenný prac.čas vrátane práce nadčas nesmie byť vyšší ako 48 hod. po sčítaní všetkých pracovných pomerov."NOVÝ" ZP čítam,ale zatiaľ som nič také neobjavila.Alebo zle čítam?