Zuzana A.
18.07.07,22:54
Som na RD a z dovodu nepriazniveho zdravotneho stavu dietata budem na RD do 6 rokov.Nakolko som zamestnana ale chcela by som si zalozit zivnost chcem sa opytat co je pre mna vyhodnejsie, dat u zamestnavatela vypoved a zobrat odstupne /po 3 rokoch RD/ alebo ostat zamestnancom na RD a podnikat.Pytam sa kvoli odvodom do zdravotnej a socialnej poistovne a ine. Dakujem:)
Zita4
18.07.07,22:59
Ak dáš výpoveď zamestnávateľovi, s odstupným nemôžeš rátať. Odstupné môžeš dostať len v prípade, že dostaneš výpoveď ty z dôvodov § 63 ods. 1 písm. a až c (je to v § 76 ZP).
Ak budeš podnikať, všetky odvody musíš platiť tak, ako všetci ostatní nezávisle od toho, či si zamestnanec na rodičovskej dovolenke alebo nie.
misomiso
19.07.07,12:49
Ak dáš výpoveď zamestnávateľovi, s odstupným nemôžeš rátať. Odstupné môžeš dostať len v prípade, že dostaneš výpoveď ty

Na to, aby mohli zamestnanci, ktori daju vypoved zobrat aj odstupne, si treba pockat, az ked Fica zvolia opakovane do dalsieho volevneho obdobia. :)
Zuzana A.
20.07.07,20:32
Dakujem za odpoved. S tou vypovedou som sa nespravne vyjadrila myslela som to tak, ze mam taku moznost dohodnut sa so zamestnavatelom na prepusteny a zobrat odstupne/financne prilepsenie k podnikaniu/ alebo pokracovat v rodicovskej dovolenke a ostat zamestnancom.
evulik
14.01.08,11:38
Dobry den,

mozete mi niekto poradit, kam na urady ist, ked dostanem vypoved. MYslim tym SP, ZP, UPSVaR .... a kde sa ako dobrovolne ci povinne prihlasit ... na ake druhy poistenia? Dakujem
Chobot
14.01.08,11:41
Dobry den,

mozete mi niekto poradit, kam na urady ist, ked dostanem vypoved. MYslim tym SP, ZP, UPSVaR .... a kde sa ako dobrovolne ci povinne prihlasit ... na ake druhy poistenia? Dakujem

Hlavne prihlásiť sa na úrade práce.

Do SP len keby si sa chcela dobrovoľne poistiť. Treba si prečítať témy o dobrovoľnom poistení.