medman88
19.07.07,01:36
Zdravim poradaci!
Chcem sa vas spytat ci neviete ako by sa dali vyuzit morske prasata?Mam zahradu,ktoru neviem ako vyuzit,tak som rozmyslal,ze by som tam mohol chovat morste prasiatka.Otazkou je ale co potom s nimi.Keby som bol v Peru,tak by som ich choval na mäso,no v Europe by to asi neslo.Pocul som aj,ze sa vuzivaju na kozu,ale nikde na nete som o tom nepocul.Alebo neviete poradit ine zvieratko,ktore by bolo nenarocne,nie priliz velke a zralo by travu?Dufam,ze som takto nepoburil ludi,ktori maju morcata ako domacich milacikov,to by som samozrejme nerad.
calawen
19.07.07,09:18
Priateľov brat má morčatá a používajú ich aj na kosenie trávnika:) , môžeš z nich urobiť aj domáci chov, hádam nájdeš odbytisko pre mladé... :rolleyes: alebo ich len chovaj ako domácich miláčikov...:D :D :D
Braňo
19.07.07,09:26
Moja babka dávala morské prasiatka ku zajacom, aby nedostali zajačí mor. A skutočne to fungovalo. Má výstavné angoráky 6-kilové :--- .
misomiso
19.07.07,09:29
Zdravim poradaci!
Chcem sa vas spytat ci neviete ako by sa dali vyuzit morske prasata?Mam zahradu,ktoru neviem ako vyuzit,tak som rozmyslal,ze by som tam mohol chovat morste prasiatka.Otazkou je ale co potom s nimi.Keby som bol v Peru,tak by som ich choval na mäso,no v Europe by to asi neslo.Pocul som aj,ze sa vuzivaju na kozu,ale nikde na nete som o tom nepocul.Alebo neviete poradit ine zvieratko,ktore by bolo nenarocne,nie priliz velke a zralo by travu?Dufam,ze som takto nepoburil ludi,ktori maju morcata ako domacich milacikov,to by som samozrejme nerad.

Krava, ovca, koza, somar, kon, zajac. Vsetko nenarocne a zerie travu.
ucetni_fantozzi
19.07.07,09:43
Krava, ovca, koza, somar, kon, zajac. Vsetko nenarocne a zerie travu.

az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy... :D
Nika
19.07.07,09:54
az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy... :D
mimotemy ...čo je celkom slušný stabvebný materiál.....;) pamätám si ako náš sused zbieral takéto kôpky (asi v rokoch 1970-1980) a používal ich pri stavbe hospodárskych budov............ :D
ondrejvla
19.07.07,10:06
az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy... :D

Ale je to výborný biznis, konský hnoj je najdrahší... - za podmienok, že máš pre toho koňa aj maštaľ, ovos, koniara, a kopec voľného času.
Paula
19.07.07,10:24
az na to, ze taky kon nechava za sebou celkom slusne kopy... :D


......................
ALDA
19.07.07,10:31
mimotemy...mrník:D:D:D
anaman
19.07.07,10:43
záleží na tom, akú veľkú záhradu máš. Ak je skutočne dostatočne veľká t.j.min. 10 árov možno by si tam od jari do neskorej jesene vychoval 2 ovce. Nie sú náročné na starostlivosť, neohrýzajú stromy a sú perfektnou kosačkou. A na jeseň môžeš urobiť výborný baraní guláš. Ak však predpokladáš, že trávu budeš kosiť, potom ak ju neusušíš na seno, ktoré ak je kvalitné lúčne je výborné aj na liečenie "reumy" môžeš s nej robiť vynikajúci kompost na zlepšovanie pôdy v kvetináčoch a kvetinových hriadkach. Mimochodom, morské prasiatka tradične chovali na mäso v okolí Drážďan, kde som u mojej priateľky túto lahôdku kedysi v sedemediatych rokoch bežne konzumovala.
Chobot
20.07.07,08:07
Zdravim poradaci!
Chcem sa vas spytat ci neviete ako by sa dali vyuzit morske prasata?Mam zahradu,ktoru neviem ako vyuzit,tak som rozmyslal,ze by som tam mohol chovat morste prasiatka.Otazkou je ale co potom s nimi.Keby som bol v Peru,tak by som ich choval na mäso,no v Europe by to asi neslo.Pocul som aj,ze sa vuzivaju na kozu,ale nikde na nete som o tom nepocul.Alebo neviete poradit ine zvieratko,ktore by bolo nenarocne,nie priliz velke a zralo by travu?Dufam,ze som takto nepoburil ludi,ktori maju morcata ako domacich milacikov,to by som samozrejme nerad.

A čo takto zajace - angoráky. Tie sa pravidelne (tuším 2x do roka) strihávajú a srsť sa niekde vykupuje - len zistiť kde.
Marína
20.07.07,09:08
Tak na to hádam vie odpoveď Braňo.;) Viď prísp. č. 3.
borob
20.07.07,10:07
Možno ma niekto opluje ale morčatá potrebuje aj farmaceutický priemysel.
duves
24.07.07,15:59
Moje baby to doma chovaju. Vraj to piskotom odhana potkanov.
Niečo z peruánskej kuchyne:
http://www.duves.salem.sk/fotoalbum_duves/A1174484275/1178825417853.jpg
ketyka
16.08.07,11:25
moji starý rodičia chovali zajace, máš z nich kožu aj mäso