Veron14
19.07.07,07:04
Ahojte poradcovia....!
Pred týždňom som si z internetu našla demo verziu programu alfa...a dla som si ju zaslať domov aby som vedela čo to všetko obsahuje, ako to funguje..
Už som si to nainštalovala do PC. A teraz ked na to kliknem ukáže sa mi tam úvodná stránka čo program obsahuje no nedá sa mi do nich vstúpiť...
Myslela som si,že budem vidieť čo jednotlivé programy obsahuju v skutočnosti v PC...tak ako mam ďalej pokračovat...
Budem veľmi vďačná za vaše rady
Ďakujem..
plavčík
19.07.07,05:18
Ten program nepoznám, ale asi by som volal do spoločnosti, ktorá Ti ho poslala a poprosil o pomoc pri inštalácii
Veron14
19.07.07,05:23
vieš je to demo verzia a v priručke su zobrazené napr: peňaný denník, pokladnica, evidencia kratkodobého majetku...a tak
Som si myslela,že tam daku demo verziu z týchto programov nájdem a neda sa mi nič otvoriť..
Je to alfa...
Alebo to skusim ešte raz nainštalovať...neviem
manus
19.07.07,05:46
Keď otvoríš alfu a dáš si Firma-Otvor, mala by si tam mať skúšobný príklad, v ktorom by si si mohla pozrieť, čo potrebuješ. Ak ti to takto nepôjde, skús to ešte raz nainštalovať. Potom si musíš vytvoriť novú firmu - tú svoju, ktorú chceš účtovať. Demo verzia ti ponúka spracovanie 2 firiem, viac nie.;)
ekopo
19.07.07,05:57
nesprávne zaradený príspevok
Veron14
19.07.07,08:23
Chcela by som sa opytať, keď si kamaratka objednala z netu demo programu ALFA a má možnosť si tam vytvoriť firmu pre ktoré bude vedieť JU bude jej to stačiť aby si pomocou tohto programu viedla JU od 1.1.2008 pre svoju firmu? Ďakujem
manus
19.07.07,12:34
Veron14 Chcela by som sa opytať, keď si kamaratka objednala z netu demo programu ALFA a má možnosť si tam vytvoriť firmu pre ktoré bude vedieť JU bude jej to stačiť aby si pomocou tohto programu viedla JU od 1.1.2008 pre svoju firmu? Ďakujem
Podmienky používania: V tejto verzii je možné v každom účtovnom roku zaúčtovať 500 dokladov do peňažného denníka so súčtom zdaniteľných príjmov 200 tisíc Sk a v sklade 250 skladových pohybov. Ostatné moduly fungujú rovnako ako pri ostatných balíkoch – bez obmedzení. Legálne používanie tejto verzie nie je časovo obmedzené. To znamená, ak počas jedného účtovného roka neprekročíte uvedené limity, môžete si na tejto verzii viesť účtovníctvo zadarmo a legálne. Verziu je možné bezplatne upgradovať (získavať nové verzie programu) z internetovej stránky. Pri prechode na vyšší balík ostávajú všetky dáta zachované.;)
lenkak
19.07.07,17:09
nesprávne zaradený príspevok

už ok .
Veron14
23.07.07,10:05
Ahojte...
chcela by som Vás ešte poprosiť o radu...
Kde sa v programe ALFA jednoduché účtovnictvo dájú zapisovať PPD a VPD ako pokladňa..dakujem
helas
23.07.07,11:02
otvoríš si peňažný denník-pokladnica-príjem = PPD, výda = VPD
veronikasad
23.07.07,11:07
Ahojte...
chcela by som Vás ešte poprosiť o radu...
Kde sa v programe ALFA jednoduché účtovnictvo dájú zapisovať PPD a VPD ako pokladňa..dakujem

Veronika, vidím že sa s tým programom ALFA dosť trápiš a nie sú ti zrejmé ani základné veci. Keď nechceš investovať do kúpy programu, skús aspoň zavolať do KROSU a objednať si príručku. Podľa nej aj začiatočník dokáže pracovať, KROS robí 2x do roka aj bezplatné prezentácie, základy sa dozvieš aj tam.

----------
Veronika
Veron14
23.07.07,11:18
da sa tá priručka objednať aj cez net..? Ďakujem
liba2
23.07.07,11:27
ALFA nemá HELP ? v demo verzii ? pozri sa
veronikasad
23.07.07,11:35
da sa tá priručka objednať aj cez net..? Ďakujem

Da sa aj meilom alfa@kros.sk.Pytaj si meilom fakturu, keď ju uhradíš, obratom ti pošlú príručku. V ostrej verzii je aj priamo v programe, neviem ako je to s DEMO.

---------
Veronika
liba2
23.07.07,11:39
Otvor si Alfu, na hornej lište celkom vpravo je: Pomôcky, klikni na to a otvorí sa ti HELP - tam si všetko pekne po poriadku prečítaj.
Veron14
23.07.07,11:48
ďakujem veľmi pekne, už som si to pozrela ..a mám už v tom celkom jasno...ešte raz ďakujem...
viete, mám ukončenú obchodku..a po maturite som s účtom nerobila..
kamarati ma poprosili aby som im dala doporiadku ich faktury, a tak...su SZČO...tak som si dala zaslať tuto demo nahravku aby som vedela ako nato...a dufam, že sa doho dostanem...
veronikasad
23.07.07,17:30
ďakujem veľmi pekne, už som si to pozrela ..a mám už v tom celkom jasno...ešte raz ďakujem...
viete, mám ukončenú obchodku..a po maturite som s účtom nerobila..
kamarati ma poprosili aby som im dala doporiadku ich faktury, a tak...su SZČO...tak som si dala zaslať tuto demo nahravku aby som vedela ako nato...a dufam, že sa doho dostanem...

Určite sa do toho dostaneš, ale samotný program na účto zďaleka nestačí, treba študovať zákony a k tomu ti veľmi pomôže aj PORADA.
Daj si z KROSU posielať meilové novinky, sú tam pravidelné informácie aj o tých bezplatných prezentáciach, ako som písala.

--------
Veronika
Veron14
24.07.07,10:24
milí poraďáci...chcela by som sa opytať:
keď si otvorim program omega ( demo verziu)...a vytvorim si novú firmu...nemôžem sa do nej dostať, lebo tam stále žiada heslo a meno...no neviem odkial ho mam vziať, keď som ho nikde nezadávala...ďakujem
Johanka
24.07.07,10:25
Skúsila si klávesu ENTER ?
Veron14
26.07.07,10:47
Milí poraďáci...
Chcela by som sa opytáť ako treba postupovať, keď je niekto na úrade práce a rozhodne sa, že si chce založiť živnosť...
Odhlási sa z UP až ked živnosť bude založená a dovtedy bude platená zdravotka od Up???
liba2
26.07.07,12:54
Milí poraďáci...
Chcela by som sa opytáť ako treba postupovať, keď je niekto na úrade práce a rozhodne sa, že si chce založiť živnosť...
Odhlási sa z UP až ked živnosť bude založená a dovtedy bude platená zdravotka od Up???
Táto otázka sa nehodí do témy o účtovných softvéroch ..... mimotemy